Bu akşam 21.30 da Gültekin Şahin ile "YÜREĞİNİZDEKİ DERİN İZLER" Kalbinize hoş bir seda bırakacak kaçırmayın dostlar davetlisiniz !!! (19/09/2018 07:23) | Şiir zamanı yaz akşamlarından güzel şiir dolu günler,esenlikler diler... (12/09/2018 14:28)


Duyuru

Tülin Şen Altınlı güzel yürekli meleğimiz unutmadık unutturmayacağız  [Devamı]

GEÇMİŞTEN ESİNTİLER: TARIK AKAN RAHMET VE DUA İLE [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

    Birlikte gülüyorsanız mutluluktur, birlikte ağlıyorsanız dostluktur; Ama birlikte susuyorsanız, bu aşktır…
    Gabriel Garcia Marquez

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 2 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Anlamsız

Akşamki konser için iki biletim var diyerek girdi içeri. İncecik boynu, güzel vücudu, o vücuduna gayet iyi konumlandırılmış ve uzun sarı saçlarının sarmaladığı başı, bakışları. Hep etkilenirdi İncinin o delici bakışlarından. Kararlı ve her zaman ne istediğini bilen bir kadındı, aralarındaki onca uçuruma rağmen bir türlü vazgeçemiyorlardı birbirlerinden. Aynı iş yerinde çalışmanın getirmiş olduğu dezavantajlara rağmen üstelik. 
Masanın üzerinde dosyalar, rapor müsvetteleri, kalem ve silgiler, fakat bu dağanık görüntünün arkasında müthiş bir düzen. Tahsin şu an bulunduğu bu iş pozisyonunu elde edebilmek için epeyce uğraşmıştı. Kimsenin kıçını yalaması gerekmemişti ya, tavizler vermedi de sayılmazdı. Örneğin yaşadığı ve o çok sevdiği şehirden buraya taşınmıştı, aydınlık ve geniş evleri daha yaşanılır bulduğu halde şimdi yalnızca bir artı bir denilen ve evden çok bir otel odasını andıran bu ucubede yaşaması gerekiyordu. Üstelik sabahları daha erken kalkmalı, kahvaltısını yapmadan evden çıkmalı, iç gıcıklayıcı kostümleriyle önünden geçen insanları izlemeliydi.
İşte bunca şeyin tam ortasında İncinin varlığı ona iyi geliyordu. İnci stajyerdi ve stajına başlamasıyla Tahsin'le tanışması aynı güne denk gelmişti. Yağmurlu bir gündü. İnci sırılsıklam ıslanmış, biraz heyecanlı ve gergindi. Tahsin otoparktan çıkıp binanın içindeki asansör yerine diğer kapıdan geçmeyi tercih ediyordu. Bu sırada masasında harika begonviller bulunan Ayça'ya günaydın demek şansı buluyor, onun her zaman anlatabilecek bir şeyleri olmasından hem rahatsızlık duyuyor, hem bu durumu güne başlayabilmek için bir kolaylaştırıcı sayıyordu. Ayça'nın karşısındaki misafir koltuklarından birinde oturuyordu İnci. Elinde staj dosyası, küçük çantası boynunda asılı, bir ara gözlerine bakarken keşfettiği ve hep gözlerine yüzüne değmesini istediği o delici bakışları. Aslında insanlar böyle bakışlardan hoşlanmaz, hatta bu türlü bakanlardan uzak dururlardı. 
Konser için vakit yok dedi Tahsin. Bu akşam bir yemeğe katılmalıyım. Geç dönerim eve. Üstelik konser havamda değilim. İnci biraz duraksadıktan sonra parmağındaki yüzüğü göstererek konuşmaya başladı. Artık söylemeliyim Tahsin. Bu yüzük bu parmağa takılmazdan önceki gibi değilsin. Beni mutlu etmek için her şeyi yapardın o zamanlar hatırladın mı? Sırf yarım saat sevişebilmek için eve kaçar, telefonlarımızı kapatır, offf neyse. Yani değiştin sen. Sanıyorum elde var bir oldum senin için.
Tahsin'in yüzü asıldı. Aralarındaki ilişkinin gayet iyi gittiğini düşünüyordu oysa. Bu tarz konuşmalar yapmayı pek sevmezdi. Kolay vazgeçebilir, hemen yön değiştirir, tahammülsüzlüğünü göstermekte ise tereddüt etmezdi. Fakat öyle yapmadı. Koltuğundan kalkıp İnci'ye doğru yürüdü. Elini omuzuna koydu ve o delici bakışlarının menziline iyice girdi. Bak bu yemek çok önemli. Eğer yemeğin sonunda işi bağlayabilirsem, önümüzdeki yaz uzun bir tatile çıkabileceğiz. Tam istediğimiz gibi, düğünümüzü de o dönem yaparız diye düşündüm. İnci gülümsedi. Düğün ritüelleri hep hoşuna giderdi. Arkadaşlarının akrabalarının düğünlerini hiç kaçırmaz, düğün hazırlıklarına katılır, alış veriş ve diğer işler için koşturmak onu adeta tazeleyip rahatlatırdı. Ama bu konseri veren grup dünya turnesinde ve bir daha İstanbul'a gelmeleri neredeyse imkansız. Seninle gitmek istiyordum ben. Birlikte eğlenmeyi seviyorum biliyorsun dedi İnci. Tahsin bu kez İnci'ye sarılıp onu kendisine doğru çekti. Saçlarını kokladı ve yerine oturdu sonra. İnci şımarıkça dudağını büker iken Tahsin raporlara ve dosyalara geri dönmüştü.
İnci konsere Ayça'yı davet etmiş ve birlikte gitmişlerdi. Tahsin'in yemeği tam istediği gibi gitmişti. Fakat ikisinin de isteği yerine gelen bu insanlar birbirlerinden de gitmişlerdi. Artık ayrı dünyaların ayrı dillerdeki anlamsız konuşmalarını yapmak sıkıcılığından bile vazgeçmişler, sevişmek bir göreve dönüşmüştü. İnci'nin o çok sevdiği düğün ritüellerinin tamamı kendi düğününde de gerçekleşmiş, bir yıl kadar sonra bir kızları olmuş, Tahsin'in istediği gibi geniş bir eve taşınmışlardı. İnci içindeki boşluğu doldurabilmek için alış verişe çıkıyor, tanıştığı erkeklerle günübirlik ilişkiler yaşıyor, başına dert olmalarından korktuğu için ne gerçek adını ne yaşamı hakkındaki bilgileri onlarla paylaşıyordu. Tahsin sürekli iş seyahatlerine çıkıyor, bazan aylarca dönmüyordu. Bütün anlamlar şimdi tuhaf bir anlamsızlığı kuşatıyor, bütün anlamsızlıklar anlam halini alıyordu. Artık konserler iş yemekleri ve başka hiçbir şey aralarında sorun olmuyordu. Mesajlar, küçük notlar, bazan kısa süreli telefon konuşmaları anlaşmalarına, anlamlarına, anlamsızlıklarına yetiyor da artıyordu bile. Oysa İnci hala delici bakışlarını taşıyordu gözlerinde. Tahsin için o bakışlar yitirmiş miydi anlamını? Bu kadar anlamsızlığın arasında lafı bile olmazdı.
Tahsin'in bir seyahatten erken dönüşü her şeye başka bir anlam, başka bir anlamsızlık daha eklemişti. İnci hep yaptığı üzere sevgilisiyle dışarıda değil evde buluşmayı tercih etmişti. Çünkü bu evin içinde yapılmasını istediği şeylerden biri de birine sarılıp uyumaktı. Bunun ucuz bir otel odasında olmasını istemiyordu. Kendi yatağında, kendi seçtiği çarşafların üzerinde, kendi yatak odasının tavanına bakarken ve sarılarak uyumak istiyordu. 
İstediği gibi de olmuştu. Her ikisi de uzun sevişmenin ardından uykuya dalmış, Tahsin'in eve gelişini farketmemişlerdi bile. Tahsin onları öylece görünce soğukkanlı bir biçimde uyanmalarını beklemişti. Yatağın karşısındaki berjere oturmuş, bir kül tablası dolusu sigara içmekten başka hiçbir şey yapmamıştı. Böyle hikayeler duyduğu çok olmuştu. Karısını aşığıyla yakalayan her koca gibi çekmecedeki tabancayı çıkartıp ikisini de şakaklarından vurmalıydı. Sonra her yer kan içinde kalmalı, ikisi de karşısında can çekişerek ölmeliydi. Sonra kızı okuldan dönmeli, annesini yanında kanlar içinde yatan ve daha önce hiç görmediği bir adamla ölmüş bir halde bulmalıydı. Tahsin ağlardı belki. Yahut bir kadeh viski doldurup içerdi. Birinin polisi falan araması gerekiyordu. Bunu kim yapmalıydı? Silah sesini duyan komşulardan meraklı komşuları Gülseren teyze yapardı belki bunu. Kapıları her açıldığında onunki de açılır, selamlaşmak bahanesiyle eve gelen gideni gözetlerdi Gülseren teyze. Peki İnci bu meraklı komşuya rağmen neden evde buluşmayı seçmişti? Eve nasıl gelmişlerdi? Adam daha önce de bu eve gelmişse, yolu kolayca bulmuştu. Belki İnci adresi tarif etmiş, adamı karşılamak için balkonda beklemişti heyecanla. Adamın bir arabası var mıydı? Yoksa taksiyle mi gelmişti? Belki taksi parası bile yoktu. Yürümüş ya da otobüsle gelmişti. Bu türlü adamlar zengin kadınları cüzdanları için tercih ederlerdi. Adam iğrenç biriydi, İnci ise bu iğrenç adamla yattığı için zaten ölümü hak etmişti. Bu yüzden Tahsin'in kızına durumu açıklaması zor olmazdı. Görünen manzara ortadaydı ve hiçbir açıklamaya lüzum bırakmıyordu gerçi.
Tahsin çekmeceye hiç dokunmadı. Çekmecede bir tabancası yoktu. Olsaydı da bunu kullanmak istemezdi. Kalkıp salona geçti, oradan da otoparka. Sanki seyahatten erken dönmemiş gibi davranmaya karar verdi. Sanki bir seyahatten bir daha hiç dönmemeye...

Fırat Avcı | 09/03/2018

0 Yorum | 159 okunma | 0 beğeni

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Siz Olun.
Yorum Yapabilmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

vedat dündar
Ege'de İncir Bahçeleri
İncire nobel kazandıracak düzeyde bir anlatıml...
(vedat dündar tarafından)
Devamı
Mahir Başpınar
SILAYA SELAM
:) eyvallah...
(Mahir Başpınar tarafından)
Devamı
Mahir Başpınar
ASKER ANASI
Teşekkür ederim ramazan bey...
(Mahir Başpınar tarafından)
Devamı
Zekai Budak
.KİM BİLİR...
teveccühünüze teşekkürlerimle... ...
(Zekai Budak tarafından)
Devamı
Fatma Gümüş
Çaresiz Kaldım
güne düşen şiirin kıymetli şairini  ...
(Fatma Gümüş tarafından)
Devamı
Fatma Gümüş
Başarı veya Yanılgı
güne düşen şiirin kıymetli şairini Şiir z...
(Fatma Gümüş tarafından)
Devamı
Ramazan Kocapınar
SILAYA SELAM
Hasret :::Özlem:::vuslat hepsi ic ice dile kolay ...
(Ramazan Kocapınar tarafından)
Devamı
Ramazan Kocapınar
SUNA BOYLUM
MÜkemmel ...
(Ramazan Kocapınar tarafından)
Devamı
Ramazan Kocapınar
VATANIN SAHİBİSİN SEN
Tebrikler ...
(Ramazan Kocapınar tarafından)
Devamı
Ramazan Kocapınar
ASKER ANASI
Kaleminiz daim olsun muhterem....tebrikler ...
(Ramazan Kocapınar tarafından)
Devamı
Ahmet  Zeytinci
Bir Şiir ile Başlamalıyım
teşekkür ederim saygıyla... ...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Şebnem Tiryaki Örs
TARIK AKAN / akrostiş /
çok teşekkür ederim .....
(Şebnem Tiryaki Örs tarafından)
Devamı
Nesrin Önem
Bir Şiir ile Başlamalıyım
Yenİ doĞan gÜne merhaba der gİbİydİ Şİİr ...
(Nesrin Önem tarafından)
Devamı
Nesrin Önem
HEM BUGÜN HEM YARINDA
Çok teŞekkÜr edİyorum hocam her daİm saygilar...
(Nesrin Önem tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
Ben Toprak Ana
güne düşen bu veciz çalışmaya ve eserin sa...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
Ege'de İncir Bahçeleri
güne düşen bu veciz çalışmaya ve eserin sa...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
.KİM BİLİR...
güne düşen bu veciz çalışmaya ve eserin sa...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
Siyah Peçeli Adam
güne düşen bu veciz çalışmaya ve eserin sa...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Ahmet  Zeytinci
TUT ELLERİMDEN ÜŞÜYORUM
yeter ki yürek üşümesin sonrası çok zor......
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Ahmet  Zeytinci
HEM BUGÜN HEM YARINDA
kalbe ve bedene huzur lazım en çok. kutlarım y...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı

Linkler