Bu akşam 21. 30 da MESUT KAYABAŞ yani namı değer şeker adamla GÖLDEKİ YANSIMALAR ile göle şiir şenliği kuracak ...Davetlisiniz . (20/03/2018 08:05) | Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun… (18/03/2018 02:40) | "Türk şairinin sorunu yeni biçemler, yeni anlatım yolları, yeni teknikler bulamamasıdır" Veysel ÇOLAK (05/03/2018 15:03) | Şiirin sürekli fısıltısı: "Bakabiliyorsan gör, görebiliyorsan gözle." Saramago..... (23/02/2018 15:07)


Duyuru

Tülin Şen Altınlı güzel yürekli meleğimiz unutmadık unutturmayacağız  [Devamı]

 İçimizden Bir Cevher Mesut Turgay Kılıçoğlu [Devamı]

Kütüphane Haftası Ve Kültür Sanat Haberleri [Devamı]

GEÇMİŞTEN ESİNTİLER  [Devamı]

İyi ki doğdun Melih Cevdet Anday [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

    YaInızIığım benim çoğuI türküIerim, ne kadar yaIansız yaşarsak o kadar iyi.
    Can Yücel

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 21 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Anlamsız

Akşamki konser için iki biletim var diyerek girdi içeri. İncecik boynu, güzel vücudu, o vücuduna gayet iyi konumlandırılmış ve uzun sarı saçlarının sarmaladığı başı, bakışları. Hep etkilenirdi İncinin o delici bakışlarından. Kararlı ve her zaman ne istediğini bilen bir kadındı, aralarındaki onca uçuruma rağmen bir türlü vazgeçemiyorlardı birbirlerinden. Aynı iş yerinde çalışmanın getirmiş olduğu dezavantajlara rağmen üstelik. 
Masanın üzerinde dosyalar, rapor müsvetteleri, kalem ve silgiler, fakat bu dağanık görüntünün arkasında müthiş bir düzen. Tahsin şu an bulunduğu bu iş pozisyonunu elde edebilmek için epeyce uğraşmıştı. Kimsenin kıçını yalaması gerekmemişti ya, tavizler vermedi de sayılmazdı. Örneğin yaşadığı ve o çok sevdiği şehirden buraya taşınmıştı, aydınlık ve geniş evleri daha yaşanılır bulduğu halde şimdi yalnızca bir artı bir denilen ve evden çok bir otel odasını andıran bu ucubede yaşaması gerekiyordu. Üstelik sabahları daha erken kalkmalı, kahvaltısını yapmadan evden çıkmalı, iç gıcıklayıcı kostümleriyle önünden geçen insanları izlemeliydi.
İşte bunca şeyin tam ortasında İncinin varlığı ona iyi geliyordu. İnci stajyerdi ve stajına başlamasıyla Tahsin'le tanışması aynı güne denk gelmişti. Yağmurlu bir gündü. İnci sırılsıklam ıslanmış, biraz heyecanlı ve gergindi. Tahsin otoparktan çıkıp binanın içindeki asansör yerine diğer kapıdan geçmeyi tercih ediyordu. Bu sırada masasında harika begonviller bulunan Ayça'ya günaydın demek şansı buluyor, onun her zaman anlatabilecek bir şeyleri olmasından hem rahatsızlık duyuyor, hem bu durumu güne başlayabilmek için bir kolaylaştırıcı sayıyordu. Ayça'nın karşısındaki misafir koltuklarından birinde oturuyordu İnci. Elinde staj dosyası, küçük çantası boynunda asılı, bir ara gözlerine bakarken keşfettiği ve hep gözlerine yüzüne değmesini istediği o delici bakışları. Aslında insanlar böyle bakışlardan hoşlanmaz, hatta bu türlü bakanlardan uzak dururlardı. 
Konser için vakit yok dedi Tahsin. Bu akşam bir yemeğe katılmalıyım. Geç dönerim eve. Üstelik konser havamda değilim. İnci biraz duraksadıktan sonra parmağındaki yüzüğü göstererek konuşmaya başladı. Artık söylemeliyim Tahsin. Bu yüzük bu parmağa takılmazdan önceki gibi değilsin. Beni mutlu etmek için her şeyi yapardın o zamanlar hatırladın mı? Sırf yarım saat sevişebilmek için eve kaçar, telefonlarımızı kapatır, offf neyse. Yani değiştin sen. Sanıyorum elde var bir oldum senin için.
Tahsin'in yüzü asıldı. Aralarındaki ilişkinin gayet iyi gittiğini düşünüyordu oysa. Bu tarz konuşmalar yapmayı pek sevmezdi. Kolay vazgeçebilir, hemen yön değiştirir, tahammülsüzlüğünü göstermekte ise tereddüt etmezdi. Fakat öyle yapmadı. Koltuğundan kalkıp İnci'ye doğru yürüdü. Elini omuzuna koydu ve o delici bakışlarının menziline iyice girdi. Bak bu yemek çok önemli. Eğer yemeğin sonunda işi bağlayabilirsem, önümüzdeki yaz uzun bir tatile çıkabileceğiz. Tam istediğimiz gibi, düğünümüzü de o dönem yaparız diye düşündüm. İnci gülümsedi. Düğün ritüelleri hep hoşuna giderdi. Arkadaşlarının akrabalarının düğünlerini hiç kaçırmaz, düğün hazırlıklarına katılır, alış veriş ve diğer işler için koşturmak onu adeta tazeleyip rahatlatırdı. Ama bu konseri veren grup dünya turnesinde ve bir daha İstanbul'a gelmeleri neredeyse imkansız. Seninle gitmek istiyordum ben. Birlikte eğlenmeyi seviyorum biliyorsun dedi İnci. Tahsin bu kez İnci'ye sarılıp onu kendisine doğru çekti. Saçlarını kokladı ve yerine oturdu sonra. İnci şımarıkça dudağını büker iken Tahsin raporlara ve dosyalara geri dönmüştü.
İnci konsere Ayça'yı davet etmiş ve birlikte gitmişlerdi. Tahsin'in yemeği tam istediği gibi gitmişti. Fakat ikisinin de isteği yerine gelen bu insanlar birbirlerinden de gitmişlerdi. Artık ayrı dünyaların ayrı dillerdeki anlamsız konuşmalarını yapmak sıkıcılığından bile vazgeçmişler, sevişmek bir göreve dönüşmüştü. İnci'nin o çok sevdiği düğün ritüellerinin tamamı kendi düğününde de gerçekleşmiş, bir yıl kadar sonra bir kızları olmuş, Tahsin'in istediği gibi geniş bir eve taşınmışlardı. İnci içindeki boşluğu doldurabilmek için alış verişe çıkıyor, tanıştığı erkeklerle günübirlik ilişkiler yaşıyor, başına dert olmalarından korktuğu için ne gerçek adını ne yaşamı hakkındaki bilgileri onlarla paylaşıyordu. Tahsin sürekli iş seyahatlerine çıkıyor, bazan aylarca dönmüyordu. Bütün anlamlar şimdi tuhaf bir anlamsızlığı kuşatıyor, bütün anlamsızlıklar anlam halini alıyordu. Artık konserler iş yemekleri ve başka hiçbir şey aralarında sorun olmuyordu. Mesajlar, küçük notlar, bazan kısa süreli telefon konuşmaları anlaşmalarına, anlamlarına, anlamsızlıklarına yetiyor da artıyordu bile. Oysa İnci hala delici bakışlarını taşıyordu gözlerinde. Tahsin için o bakışlar yitirmiş miydi anlamını? Bu kadar anlamsızlığın arasında lafı bile olmazdı.
Tahsin'in bir seyahatten erken dönüşü her şeye başka bir anlam, başka bir anlamsızlık daha eklemişti. İnci hep yaptığı üzere sevgilisiyle dışarıda değil evde buluşmayı tercih etmişti. Çünkü bu evin içinde yapılmasını istediği şeylerden biri de birine sarılıp uyumaktı. Bunun ucuz bir otel odasında olmasını istemiyordu. Kendi yatağında, kendi seçtiği çarşafların üzerinde, kendi yatak odasının tavanına bakarken ve sarılarak uyumak istiyordu. 
İstediği gibi de olmuştu. Her ikisi de uzun sevişmenin ardından uykuya dalmış, Tahsin'in eve gelişini farketmemişlerdi bile. Tahsin onları öylece görünce soğukkanlı bir biçimde uyanmalarını beklemişti. Yatağın karşısındaki berjere oturmuş, bir kül tablası dolusu sigara içmekten başka hiçbir şey yapmamıştı. Böyle hikayeler duyduğu çok olmuştu. Karısını aşığıyla yakalayan her koca gibi çekmecedeki tabancayı çıkartıp ikisini de şakaklarından vurmalıydı. Sonra her yer kan içinde kalmalı, ikisi de karşısında can çekişerek ölmeliydi. Sonra kızı okuldan dönmeli, annesini yanında kanlar içinde yatan ve daha önce hiç görmediği bir adamla ölmüş bir halde bulmalıydı. Tahsin ağlardı belki. Yahut bir kadeh viski doldurup içerdi. Birinin polisi falan araması gerekiyordu. Bunu kim yapmalıydı? Silah sesini duyan komşulardan meraklı komşuları Gülseren teyze yapardı belki bunu. Kapıları her açıldığında onunki de açılır, selamlaşmak bahanesiyle eve gelen gideni gözetlerdi Gülseren teyze. Peki İnci bu meraklı komşuya rağmen neden evde buluşmayı seçmişti? Eve nasıl gelmişlerdi? Adam daha önce de bu eve gelmişse, yolu kolayca bulmuştu. Belki İnci adresi tarif etmiş, adamı karşılamak için balkonda beklemişti heyecanla. Adamın bir arabası var mıydı? Yoksa taksiyle mi gelmişti? Belki taksi parası bile yoktu. Yürümüş ya da otobüsle gelmişti. Bu türlü adamlar zengin kadınları cüzdanları için tercih ederlerdi. Adam iğrenç biriydi, İnci ise bu iğrenç adamla yattığı için zaten ölümü hak etmişti. Bu yüzden Tahsin'in kızına durumu açıklaması zor olmazdı. Görünen manzara ortadaydı ve hiçbir açıklamaya lüzum bırakmıyordu gerçi.
Tahsin çekmeceye hiç dokunmadı. Çekmecede bir tabancası yoktu. Olsaydı da bunu kullanmak istemezdi. Kalkıp salona geçti, oradan da otoparka. Sanki seyahatten erken dönmemiş gibi davranmaya karar verdi. Sanki bir seyahatten bir daha hiç dönmemeye...

Fırat Avcı | 09/03/2018

0 Yorum | 43 okunma | 0 beğeni

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Siz Olun.
Yorum Yapabilmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

Lara Naz Yıldız
ŞEHİTLER UNUTULMAZ
Unutmayız, unutturmayız efendim bu vatan için c...
(Lara Naz Yıldız tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı
ŞEHİTLER UNUTULMAZ
Şİİr zamani ailesi olarak g üne dü...
(Sevim Yakıcı tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı
GÜN YANIKLARI
Şİİr zamani ailesi olarak g üne d...
(Sevim Yakıcı tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı
TAPUSU İDİ YÜREĞİN HER ŞİİR
Şİİr zamani ailesi olarak g üne dü...
(Sevim Yakıcı tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
//*ACIMSI …UMUTSU…
günün seçkisini ve şairini  Şİİr zam...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
olmasamda olurdu
günün seçkisini ve şairini  Şİİr zam...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
E l l e r i n
günün seçkisini ve şairini  Şİİr zam...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
HAYAT BÖYLE İŞTE
günün seçkisini ve şairini  Şİİr zam...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Çingeneye Mektup 2
günün seçkisini ve şairini Şİİr zamani o...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Filiz Kalkışım Çolak
Seyisoğlu'ndan Çanakkale Geçilmez
Varolsun vatan aşkıyla çarpan yiğit yüreğini...
(Filiz Kalkışım Çolak tarafından)
Devamı
Filiz Kalkışım Çolak
//*ACIMSI …UMUTSU…
Şiir yüreğiniz varolsun sevgili abim!yıkıp ge...
(Filiz Kalkışım Çolak tarafından)
Devamı
Filiz Kalkışım Çolak
Seramis
çok teşekkür ederim değerli dost yasemin hanı...
(Filiz Kalkışım Çolak tarafından)
Devamı
Gülüm Çamlısoy
BİR YETİM DİZEYİM İŞTE
Sevgili Şükran hanım, değer ve güzellik katt...
(Gülüm Çamlısoy tarafından)
Devamı
Lara Naz Yıldız
Bir Elma Şekeri
Çok teşekkürler tayyibe hanımcığım, ancak r...
(Lara Naz Yıldız tarafından)
Devamı
Zekai Budak
21 MART DÜNYA ŞİİR GÜNÜ
teşekkür ederim yasemin kardeşim. selamlar......
(Zekai Budak tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Bir Elma Şekeri
Aşk iki kişiliktir diyen bir şairimiz var ya,on...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103.YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Tamamen katılıyorum size,necdet dost... kutla...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Seyisoğlu'ndan Çanakkale Geçilmez
Türkiye cumhuriyeti tarihine zemin hazırlayan bu...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Mavi boncuk............
Onları ağlar halde görmek,beni de ağlatır...y...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Lale Soğanı
Sevgili yasemin hanım...nereye gönderme yaptığ...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı

Linkler