Şiir Zamanı sağlıklı mutlu günler diler. (14/11/2021 10:00)


Duyuru

Cahit Sıtkı ile Dante ve Ömrün Yarısı [Devamı]

Son Fasıl Abdurrahim KAHRAMAN'ı Özlem ve Hüzünle Anıyoruz. [Devamı]

Kafka  üzerine notlar-6 [Devamı]

ATATÜRK’ÜN EDEBİYATLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİ [Devamı]

Nazım Hikmet her zaman zirvede [Devamı]

  Fakir Baykurt Öykü Yarışması    Başvuruları Başladı [Devamı]

 76.Yunus Nadi Ödülleri Sahiplerini Buldu [Devamı]

GEÇMİŞTEN ESİNTİLER: ZERRİN ÖZER [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

  Özlemin azı çoğu olmaz, ağırdır işte..
  Nazım Hikmet

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 5 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Şiir Zamanında İçimizden Biri:Vedat DÜNDAR

 

Deniz Kuvvetlerine bağlı Dumlupınar denizaltısı Nato tatbikatından dönüşünde 86 kişilik mürettabıyla birlikte 1953 yılında batarken, O yıllarda Samuel Beckett’in, gelmeyeceği bile bile beklenen “Godot’u Beklerken” adlı oyunu sahnelerde gösterilmeye başlar, beklenen Godot bir türlü gelmez. Fakat bizim memlekette sonradan Deniz Kuvvetlerine katılacak, ağlamasında bile şarkı tadı olan bir çocuk dünyaya gelir. Adını Vedat koyarlar, soyadı da Dündar’dır.

Bu Vedat Dündar 2013 yılı Ekim ayında kurulan Şiir Zamanı şiir sitesinin editörlerinden olan bildiğiniz bizim Vedat Dündar’dır.

Deniz subaylığına başlayan bu Vedat Dündar bir gün güzel sesiyle şarkılardan müteşekkil  amatörce bir kaset doldurup TRT Müzik Dairesi Başkanlığı’na gönderir. Bunu TRT’nin göstereceği tepkiye olan merakından yapmıştır. Çünkü mesleğinden ötürü bunun provasını yapması  bile yasaktır.

TRT’den şöyle bir yanıt gelir: “ Eğer kasetteki ses gerçekten Size aitse hemen bekliyoruz.” Vedat Dündar’ın, şöyle bir yutkunup bu alanda göstereceği performans ve başarılardan uzak kalmanın burukluğuyla bu olayı unutmasından başka bir seçenek yoktu zaten.

Yine günün birinde şarkıcı bir yakınının davetlisi olarak  Boğazda bir gazinoda akrabası şarkı okurken Vedat Dündarı da sahneye davet eder. Vedat Dündar Zeki Müren’den “Gözlerinin içine başka hayat girmesin” adlı şarkıyı okur.  Şarkı bittiğinde gözleri kapalıdır ve bir rüyada gibidir. Bütün dinleyenler çılgınca O’nu alkışlamaktadırlar.

Alkışlar sürerken Vedat Dündar’ın üzerinden bir kova bir şeyler dökülür. “Bu nedir diye” şaşırırken rüyadan biraz uyanınca bunun bir kova gül olduğu fark eder. O anı kendileri “güleyim mi, yoksa ağlayayım mı?” diye anlatır. Bu sesten çok etkilenen gazino patronunun jestidir bu.

vedat dündar profil resmi

Her zaman kıvamında olan bir hassasiyet, zarafet ve gerekli ayrıntıları dikkat ederek radarüstü sezgilerle her konuda objektif değerlendirmeler yapar Vedat Dündar.

 

 

Sonra ne mi oldu? Tahmin ettiğiniz gibi gazino patronundan gelen teklifler ancak yasaklı oluşu nedeniyle kabul etmeyişi.

Fakat… Fakat bilinen bir şey vardır ki; özlediği ve başarılı olacağı bu sanatı uygulama alanından mesleği nedeniyle mahrum kalışlarından ötürü içinde kalan burukluktur.

Sonraki duygularını Vedat Dündar şöyle anlatır:

“Hayır ben ne şairdim, ne de bir şiir... Benim yerim konservatuar sıralarıydı, fakat kısmet olmadı işte... Babam bu konuda hiç tutmadı elimden... Sonrasında subayken yıllarca kendime sorduğum bir tek soru şu oldu... “ben ne yapıyorum burada, benim burada ne işim var......Lakin işim olmuyan bu yerde de sivrilmeyi ve takdir görmeyi sürdürdüm....ilk hakkımda emekli olarak ayrıldım...”

Vedat Dündar daha sonra özel bir şirkette güvenlik müdürü olarak çalışmaya başlar.  O aslında “bir kitabım bile yok, kitapsızım” diyenlerden değildi. Bizler bilmiyorduk ama  güvenlik sistemlerini kendi felsefesinin doğrultusunda geliştirerek üç adet bu alanda yazdığı kitap vardı aslında.  Daha sonra çeşitli kurumlarlarda idareci nasıl olur dersleri vermeye başlar.

Vedat Dündar’ın babası da bir subaydı ve babası emekli olurken oğlu Vedat da  halef-selef devir daimliğinde 1974 yılında subaylığa başlamış.

Durun bitmedi, 1995 yılında da “hadi bana eyvellah” deyip emekli olurken bu kez de  Vedat beyin oğlu orduda göreve başlar.

Dünyanın 13 değişik ülkesinde görev yapması dünya görüşünü, kültürel ve sanatsal ufkunu durmadan geliştirir.

 

Acele etmeyin.

Şimdi sıra şairlik yönünde.  İlk şiirlerini Meksika’da görev yaparken yazar. Zaten mesleğinden arta kalan zamanlardaki tek uğraşısı şarkılar ile şiirlerdi. Amerika, Avrupa derken kendi Rönesansını oluşturur Vedat Dündar.

 

Vedat Dündar şiir sitelerinde hep onursal/fahri görev anlayışıyla çalışmış sürekli takdir ve saygı görmüştür.

Şiir Zamanı sitesinden belli olmuyor mu? diye hemen savımızı güçlendiren sözümüzü tam burada söyleyebiliriz. Söyledik bile.

 

Vedat Dündar’ın en büyük özelliği, şiirde bir keşif ustası oluşudur. Şiirlerin ve şairlerin herkesçe tanımlanmasında ve analizinin yapılıp sentezlenmesinde güçlük çektiği konularda o radar üstü sezgileri ve algılarıyla dört dörtlük tanılar koyar.

Zaten her alanda fark edilmeyen, görülemeyen yetenek ve ince ayrıntıların karşımızdaki insan tarafından gönül gözüyle görülüp dile getirilmesi hepimizin hoşuna gitmez mi? İşte Vedat Dündar bunu hayranlık duyulası bir yetenekle gerçekleştirmektedir.

Zariftir, hassastır, kadirşinaştır. Kozasından yeni açmış ve taşmış bir pamuk kadar nezaketlidir. Aynı nezaketin kendilerine gösterilmesi elbette hakkıdır.  Şiirlerinin yapısını içeriğini ve usta yorumlarını hepimiz bilmekteyiz. Şimdi burada onlardan alıntı yapıp yazıyı uzatmanın gereği yok.  Şiirlerini  yorumlarını hepimiz her gün okuyabiliyoruz.

Gelelim en önemli konuya. Şiir ve şarkıdan önce gelen, hatta şiirleri ve şarkıları O’nun varlığı için uyarlayan aşkına.

Bu aşkı sevgili ve değerli eşleri Nergis Hanımdır. Bunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Vedat Bey ile Nergis hanım bana kızıp ceza verirlerse cezama razıyım ben.

Hepimiz biliyoruz yıllar geçtikçe evliliklerde kanıksama ve alışmalarla tekdüzelik baş göstermeye başlar. Fakat Nergis ile Vedat Dündar aşkı kalplerinin her atışında daha da artmakta olduğunu biliyoruz.  

Ben biliyorum, Nergis hanım çarşıya kadar gitse bile balkonda O’nu bekleyen bir adam vardır. Nergis hanım mutfakta yemek pişirmeye başladığında Vedat bey az sonra dayanamaz peşinden gider. Her günleri yeni tanışmış gibidir, evlerinde sinema salonunda oturur gibi filmler izlerler.  Her yazdığı şiirini “bak Nergisim diye” söze başlayarak önce O’na okur. Nergis hanımın büyük bir şefkatle gözleri parlar.  Nerden biliyorsun diye sormayın, gönül gözüm onları hep böyle görmektedir, görmüştür. Hata payım sıfırdır. İddialıyım.

Şiir Zamanı’nın değerli editörü Vedat Dündar’ın  hem Şiir Zamanı  hem de eş sevgisini anlatan bir şiirini paylaşım şimdi.

 

Sensiz Olsam Yaşayamam

Bir halim olsa da denenmemiş

Eceli olmasa ömrümün
Geleceğe baktığım her gün
Geride bıraktığım kadar özgün...

Kırışıklıklarım perişan olmasa aynalarda
Saçlarım beyaza tutuşmasa
Bacaklarım ilelebet bastonsuz kalsa
Yüreğim çoçuk yüreği kadar taze
Hani feri kaçmasa gözlerimin
Belim hiç kamburlaşmasa diyorum
Eceli olmasa ömrümün.....


Her dört senede bir oy atsam
hala kaldıysa atamın partisine
Bilmem kaçıncı dünya savaşına katılsam
Mesela bir banka soygunun heyecanı nasıldır 
Ya da köprü altlarında tinercilerle iki gece
Eyfel kulesinin tepesinde bir akşam yemeği mesela
Veyahut Amerika'ya kaçak göçmen
DELİCE......

Belki zorlayarak yılın şairi bile olurum "şiir Zamanında"nda
Ölümsüzlükle bükülmüşüm bir kere ya
Yasemin'lerden sonraki başkanlarla tanışırım
Belki bunların hepsi erkektirler,kara bıyıklı
Olsun der gene de tanışırım..
Sevdiklerimin sülalesini bırakmam artık
Ramazan'ın üçüncü kuşaktan göbekli,
Torununun sünnet düğümü ,kesimi
HEPSİNİ..............


Belki bir huzur evi açarım zengin olursam
Seksenlerinden sonraki hayatlarından
Bizim Ramazan'la, Fatma'yıda unutmam
Tabi Ramazan Boran'ıda
BEDAVADAN...

İleride ola ki köse halimi aşabilirsem
Şiir zamanının kara bıyıklısı olurum muhtemel
O zaman "şiir Zamanı" diye bir bina bile kurarım
Avlusunda beyaz mermerden 
Yasemin Demir
Nurten Altınok derken 
Malum editörlerimizin hepsi
Afyon cevherli 
MERMERDEN.......


İşte hayallerim bunlarla dolu
Eğer ki ölümsüz ,kalırsam hayatta

Hepsini yapacağım teker,teker
Daha kimbilir neler ,neler
NE SÜPRİZLER......


Lâkin dostlarım, unutulmaması gereken şu ki
Bu davet biricik eşime de olmazsa
Neyleyim ben ebediyeti

Neyleyim ki ölümsüziyeti
Ömrüm eşim kadar olmazsa

YAŞAYAMAM


Vedat DÜNDAR

 

 

*****************

 Değeli Okurlarımız, 

Şimdi Vedat Dündar'a aitl bir anıyı paylaşmak istiyoruz. 

Bu anı 2014 yılı Temmuz ayında gündeme geldi.  Vedat Dündar'ı tanıtan bu yazın ekinde bulunmasında büyük yarar bulduk.  Şimdi anıyı okuyalım.

 

VEDAT DÜNDAR'ın MÜZEYYAN SENAR İLE İLGİLİ ANISI

 

"Müzeyyen Senar'la ilgili ilgili bir anekdotumu ise hiç unutamam...

 

"2005 yılında, İzmir'de, O'nu bir süpermarketin bahçesinde görerek yanına gittim...

 

Hayranlığımı kelimelere dökemeden gözlerimin sevincine yüklemiştim... On dakika benimle hasbıhal ederek onur bahşetti...

 

 Sonra arabasının içinde O'na "Bir tatlı tebessümün bin vuslata be   deldir" ve ardından isteğiyle "Bir muhabbet kuşu da ben olurum sev diye"parçalarını nacizane okudum...

 

Bu noktaya gelebilmek için, sesimin Zeki beye olan benzerliğini söylememin yarattığı merak büyük olmuştu...Yanağımı okşadı, galiba ağlıyordu. Yüzüne bakamadım.....

 

 

 

 

Sonra bana "oğlum" dediğini hatırlıyorum.."

 

"Oğlum" dedi..."beni nerelere götürdüğünü, bir bilsen" derken artık ben de ağlıyordum...

 

O'na sarıldım, daha doğrusu o lütfederek bana sarıldı...

 

Şimdi ona olan hayranlığım tabi ki bu anıya bağlı kalan bir büyü değildi...O'na olan hayranlığım zaten bu kadar büyük olmasaydı, ben bu anekdotun tadını asla yaşayamazdım...

 

Çünkü, böylesine cesaretleneceğim bir anekdotun ilk temasını kuramazdım da  ondan.

 

Şimdi O'nun  her haber bülteninde, okunacak vefat haberiyle sarsılacağımdan korkuyorum"

Vedat DÜNDAR

 

 

Ramazan Topoğlu | 09/11/2013

24 Yorum | 2599 okunma | 0 beğeni

Yorumlar

Yorum Yapabilmek için Üye Girişi Yapmalısınız

İbrahim Çelikli 11/08/2014 19:23

SİZLERİ SEVİYORUM GÜZEL İNSANLAR ALLAHA EMANET OLASINIZ SAYGILAR SUNARIM

Yasemin Demir 11/08/2014 19:17

Benim buradaki yorumum nereye gitti emindim oysa sitenin sahibi uyuyor mu? bu nasıl iş ,olmaz ki canımmm ...Vallahi şöyle bir baktım atlamış olma ihtimalime kızdım ama yorum yazdığıma da emindim sussam mı dedim yo yo olmaz dedim sonra ne yani şimdi yazarım dedim :Bir kere bazı şairlerin profillerini çıkarmak oto biyografisini sunmak zordur hele o şair derin bir duygu harmanıyla ,kimi kucaklasa onun yerine geçen bir empatiye sahipse, naifse ,kırmayan kırmak yerine kırılmayı seçen , yücelten ,birikimleri ile etrafına ışık olan ve her selamı hatır şinazlığın ötesinde yürek cihannümasına hükmeden esenlikteyse onu anlatmak yürek ister işte o yürekse Ramazan abimiz de var ben her iki güzel yüreğe de diyorum ki iyi ki varsınız ve iyi ki bu sitede şiir ailemin mihenk taşısınız ..sizleri tanımaktan hep gurur duyacağım saygımla ..

İbrahim Çelikli 06/08/2014 12:45

bu kadar dost kazanmak için neler yaptı'nın cevabı yok.. Sayın Dündar'dan asıl öğrenilecek husus bu olmalı.. dostlara okudum.. yeni baştan.. yangelip yatanlar için değil elbette ömrüne, sevenlerine bereket düşleyenler için saygılar sunarım

vedat dündar 06/08/2014 12:26

Sevgili Ramazan...Elimde değil mahcup oluyorum...Hiç kimseyi Biyografik hallerimle meşgul etmek istemem....Lakin senin duygularına söz geçirmek de mümkün değil...O kadar yoğunsun ki, beni sarmalayıp,yüceltiyorsun....Oysa benim bir özelliğim o dur ki yüceltmekden çok yüceltmeyi hedefleyişimdir....Karşımdakinin güzelliğini ortaya koymak , benim yegane imanımdır...Senin hassasiyetine ve sevgine mahzar olduğum için mutluyum ama işte mahcubum da....sevgilerimle...

vedat dündar 06/08/2014 12:20

Sevgili Gümüş....Bir temmuz 'da öğlen vakti yazmışsın...Görmedim...Hiç görmedim...Görsem böyle bugüne kadar susabilirmiydim...Lakin görmememin bir mazerereti yok, zaten olamaz da ...Tarafıma yapılan saygıyı görmemek, benim adıma çok büyük bir suçtur...Özür dilerim...Bir varsın, sonra çokça yoksun...Bir alıştırıyorsun, sonra karşındakine hasret biriktiriyorsun...Lakin o kadar güzel bir uğraşınla maharetini sergiliyorsun ki ,seni oradan da izlemiş olmak, dokunmak bize iyi geliyor....saygılarımla her daim...

Fatma Gümüş 01/07/2014 12:34

İçimizden birini, Vedat Dündar'ı okuyunca sevgili Yasemin'in sıcacık yuvasından ve Ramazan Beyimizin olağanüstü anlatımından uzak kalmanın burukluğu içimde çığ gibi büyüdü. Bildiğimizi sandığımız Vedat Dündar'ın bilmediğimiz yönleri ne çokmuş meğer. Meğer dirhem dirhem aldığını okka okka geri vermekten farkı yokmuş dostunu anlatırken gösterilen cömertliğin. Ramazan Beyimiz yapmış yine yapacağını. Hay Allah! N'apsak ki şimdi? Çok ama çok kıskandım sizi. Şaka tabii ki. Allah sevginizi sınırsız dostluğunuzu baki eylesin. Her iki üstadıma da saygılar, selamlar...

vedat dündar 14/12/2013 20:23

Sevgili sayın Soytürk.....Seneler öncesinden bir anekdot gibi anlattığınız o günü tekrar yaşadım...Buna bağlı olan diğer anımda site sahibine yazdığım,ve neden konuya ,yani böyle bir şiire,en azından kendisinin dahil olmadığının sorgulaması olmuştu...Bu psikolojiyi yaşamadım ama bilirim...Çünkü bir gün yaşayacağımı sanarak,hayalimde yaşatmış olduğumdan bilirim.....Şimdi burada ki önemli konu sizin gösterdiğiniz vefa duygusunun zerafeti ve derinliğidir....Bazı insanlar bunu hisseder ,yaşar ama belli edemez...Oysa belli etmek tek başına yaşamaktan daha ulvi bir duygudur...Beğendiğiniz bir şeyi,sizde o beğenme duygusu yaratanla paylaşmanız, medeni cesaretin yerini almaz...Bilakis bugün ,bu satırlarda yazıştığımız,güzel,samimi ve duygusal dostluklarımızı pekiştirir....Benim en itibar ettiğim özelliğim de budur...Güzelin ifşa edilmesi,neşredilmesi ve paylaşılması....Bugün bunu siz yaptınız...Beni onurlandırdınız....sevgimi,saygımı katladınız....Çünkü paylaştınız....saygılarımla

vedat dündar 14/12/2013 20:11

Değerli üstadım Çelikli...Herhangi bir zenginliğe mahzar olmayan biyografimi, sabır gösterip okuyarak, bana kıymet verdiniz....Bir kere bu hatırşinazlığınız için teşekkür ederim...Bir hususiyetiniz dikkatimi çekiyor...Sitemize gerçekten gönül verenlerin başında olarak eklediğiniz onur,değer ve sanatsal katkınız ,yorumlarınızla daha da büyümektedir....Sayın Topoğlu'nun lütfedip kaleme aldığı beni ,yücelten ve duygulandıran sizin de sarfettiğiniz bu yorum oldu...Teşekkür ederim

vedat dündar 14/12/2013 19:37

Sevgili Yayın yönetmenim.....Bir sağlık sebebiyle siteye bir müddet girmedim...Lakin Sizin hakkımda hazırladığınız biyografiye tekrardan göz attığımda yorum olarak devlet tiyatrosunda çalıştığım zamandan dem vurarak beni yeniden takdir etmenizden duygulandım...Hemen öncelikle bu hassasiyetinize teşekkür etmem gerekiyordu...Çünkü bu duygu beklemez,bekliyemez...Sevgimle her daim...

Sevim Soytürk 14/12/2013 13:19

Seneler öncesiydi,kendi kendimce siirimsi bir seyler karaliyorken, bir siteyle tanistim ve hevesle ilk siirimi astim,gönül vermistim yazmak istiyordum bunun icinde destek umuyodum,aradan epey zaman gectihic kimseden yorum morum yok :) hevesim kirilmisti tabi, aslinda bende biliyordum siire benzetmek istedigin seyin siir olmadigini,yanlis yaptigimi düsünerek siirimi kaldirmak icin sayfama girdigimde bir yorumvardi,iste o an yüzümde acan güllerin sahibiydi kendisi evet sn Vedat Dündar'di Daha sonra siirlerini okudugumda anladim ki cok degerli bir saiirdi beni yüreklendiren. Ramazan bey'in o radar üstü sezgileri ve algilariyla dört dörtlük tanilar koyar,tanimi bana bu animi hatirlatti.Her iki sairi verdikleri emekleri ve katkilari icin yürekten kutluyorum. Hep var olunuz. Saygilarimla...

İbrahim Çelikli 14/12/2013 09:17

dost böyle kazanılır böyle gardaş olunur böyle güzellik dolar Şiirzamanı güzel insanlarla olmak ne güzel meksikayı görmüş.. Zeki Müren'i alkışlamış kadar olduk.. mutfaktaki daraşlığı da.. tarhana karıştırma mecburiyetini de eve geç kaldığında sabırsızlanmaları, endişelenmeleri de şiirin ilk kiminle paylaşıldığı onay alınmadan yayınlanmadığını da Allaha emanet olsunlar teşekkürler Sn Topoğlu

Ayşegül Aşkım Karagöz ŞENCAN 10/11/2013 01:03

Değerli Ramazan Boran bey yorumunuz bana da güç kattı beğenileriniz benim için onurdur efendim sevgimle

Ramazan Boran 10/11/2013 01:01

Aynen katılıyorum Ramazan Abi...Ayşegül hanım hem hece hemde serbest şiirleriyle sitemize güç veriyor...Yazdıklarıyla her geçen gün çıta epeyce bir yükseliyor.Siz ve Vedat Dündar Üstadımız nezdinde.Kendilerine çok teşekkür ediyoruz...Var olsunlar

Ayşegül Aşkım Karagöz ŞENCAN 10/11/2013 01:01

Değerli Ramazan Topoğlu bey o sizin yüreğinizin güzelliğidir şeref duydum efendim sevgimle.

Ayşegül Aşkım Karagöz ŞENCAN 10/11/2013 00:59

çok teşekkürler değerli Vedat bey bana onur verdi hakkımdaki düşünceleriniz böylesine bir payeye layık bulunmak şereftir bana teşekkürlerimle sevgiler.

vedat dündar 10/11/2013 00:50

Ramazan Boran ismini alıp bir yere saklamaya ve hatırlamak için bakmaya , asla gerek yoktur....Ramazan Boran'la daha ilk temasınızda, onun edebi kıvamı sizi kucaklayıp esir alıverir...Boran ismi hafızanıza perçinle kaynaklanır ve sanki içinizde fotokopileşerek çoğalır...Bu bende böyle olduğu için, sanım, herkeste aynı etkileşimi sağlayacak üzerine kurulu inançtır...Ramazan Boran mutlaka geçmişi fazlasıyla dolu bir mükemmeliyet olabilir,olmalıdır da...Çünkü bütün işaretler, bir önsezi olarak, bizi bu yöne sevkediyor...Sanırım sevgili Topoğlu'nuda sevkediyor....Benim biyografim zayıf ama yazanla aramdaki sevgi köprüsü bunu güçlendiriyordu....Ramazan Boran için Sanırım işler daha kolay olacak....Yazanın zorlanmadan ,mükemmel doneler sahibi olacağından eminim ve birde malum sevgi köprüsü.....Bunlar hissettiklerim .....sevgi ve saygılarımla

vedat dündar 10/11/2013 00:35

Değerli Ayşegül hanım Sizin bu elit yorumunuzu okuyunca işte gene müstesna bir insanla karşı karşıya olduğumu anlayıverdim...Düşüncelerinizin hakkımdaki ve istisnai insan Topoğlu üzerindeki devşirimi, son derece naif olarak derlenmişti...bu vesileyle çok mütehassis oldum...Yürek de enver olgusu yaratan, sevgiye hatem olan güzelliklerin bu sitede yeşermeye başlamasını görmek hepimizin şansıdır....Sizler yeni , yepyeni çehreler olarak siteye onur kazandırırken,bizler bu onuru paylaşmak için sıradayız efendim....zatınıza en derin hürmetlerimle

Ramazan Boran 09/11/2013 23:23

Saygıdeğer Adaşım Ramazan Topoğlu üstadımızın kendi tabiriyle '' Bu çok ama çok güzel yazı Vedat Dündar üstadımız için öyle sahnede ya da bir şiir dinletisinde kendisine verilebilecek mekanik bir plaketten çok daha değerlidir '' Manevi değerli hiç bir şeyle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir yazı..İnsanın Vedat Dündar olası geliyor...Ne mutlu...Vedat Dündar üstad ne kadar duygulansa azdır...Saygıdeğer Adaşım Ramazan Topoğlu üstadımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.Yazdıklarıyla gönlümüzde taht kuruyor...Var olsunlar...Vedat beyimize de sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum...Kalemini çok seviyoruz...Var olsunlar...Saygı ve selamlarımla

Ayşegül Aşkım Karagöz ŞENCAN 09/11/2013 22:09

gerçekten çok güzel bir yazı ve şiir vardı sayfada sevgi saçıyordu ve Vedat beyin altın kalbinin yansımasıydı bu yazı duygulandım hatta çok iyi tanıyorum hissine kapıldım yazının kudreti olmalı hatta bu yazıyı ve şiiri yine o şarkı eşliğinde okudum ben "gözlerinin içine başka hayal girmesin" ve Vedat beyin üzerine sevgiyle dökülen güllerin kokusunu duydum yazıda O nun sevgi dolu aslında yumuşak şefkat dolu yüreğini verdi bize yazı ve şiir çok güzel bir tanıtım ve şiirin finali işte dedim gerçek aşk gerçek bir yürek Vedat hocam...sevgiyle.

vedat dündar 09/11/2013 20:22

Değerli Özgüç Sizi tanımanın zamanı , bu kadar erken olduğu anda bile, bir şey hemen dikkatimi çekti....Bir kere sevmeyi seviyorsunuz....Bu çok önemli bir meziyettir...Bu dostluğu kolaylaştıran ,iletişimi had safhaya taşıyan en önemli formüldür....Bir insanın şair olması yalnız başına erdemlere hizmet etmez...İnsan olmanın değeri, bunu böyle ulvi özelliklerle de tamamlanması esasından kaynaklanır....Yazıyı okuma sabrınız, hem Topoğlu'na, hemde ,naçizane bendenize ,onur olarak yansıdığını bilmenizi isterim....Saygımlasınız

vedat dündar 09/11/2013 20:09

Samimiyeti ve sevgiyi, gergef üzerinde kanaviçe işler gibi yazmışsınız hocam....Duyguya kondüktör muamelesi yapan ve her zaman gönlümüzde vakarlı ahvalinizle ağaran kişiliğiniz, rehberimizdir... Teşekkür ederim güzel sözleriniz için

maide özgüç 09/11/2013 20:07

valla harika bir yazı okudum, dostluğun bize yansıyan sureti dalgalanıyordu anlatılanlar tüm hüneriyle yükselirken ardından gelen şiir de aynı etkinin başka versiyonunu taşıyordu hem Ramazan beye hem de Vedat beye bu güzellik için teşekkür ve çokça tebrikler.. anlamlı bir çalışmaydı yüreklerinize sağlık saygılarımla...

Mahmut Halıcı 09/11/2013 19:34

Saygıyla... Sevgiyle... Gıpta ile.. Gururlanarak... Başım göğe ererek.... Ve bir tutam öpücük ile kutladım güzel insanı.. ......... Şiirler ve şarkılar içinde uzun ömürler dileğimdir.. Cümle sevdikleri ile..

vedat dündar 09/11/2013 19:14

Bir insanın insan olarak tıkandığı yerdeyim....Şu an kendimi sadece , duygudan müteşekkil bir yumak gibi hissetmekteyim...Meğerse ağzımdan laf alan ve beni telefonlarla mesajlarla sohbet sığınağına sokan bu ulvi adamın niyeti, sohbetin çok daha ötesindeki bu kutsal düşüncesiymiş...Kutsal diyorum elbette kutsal,benim için kutsal......Çünkü benim için emek veren bir insan benim gözümde kutsaldır...Aslonan da zaten bu olmalıdır...Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki sadece menfaatin hükümdar olduğu bu dünyada gerçek dostluklar böyle yüreklerde yeşerince istisnanın gölgesinde işte duygu yumağıda oluveriyorsunuz....Burada önemli olan benim tanıtım asla olamaz...Hatta mahcubiyet yaşadığımı söylüyebilirim...Benim bana ait yaşadıklarımın bu küçük kesitinden,sıkılacak insanların olmasından korkarak mahcubiyet duyarım....Lakin sevgi böyle bir şeymiş işte,bugün bu saat, bunu çok daha iyi öğrendim ...Topoğlu sevgi satmıyor,birebir hibe ediyor.....Hepimizin ihtiyacını, bizden daha iyi bien adamdır o....

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

Ahmet Zeytinci
Bu Gün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü
yeter ki yürek ve beyinde engel olmasın. teşe...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
Engelsiz Yürekler
Farkındalık mesajları için teşekkürler remzi...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
Tutsaklığımız Moda...
Maymuna döndüren moda. sen neymişin sen modunda...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
Bu Gün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Engellilikte engel tanımadan ayrımına vardırtm...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
Çatır Çutur Çatılar ve Çatılmış Susam Demetleri
en küçük çatımız anne baba ve bir iki çoc...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
Tutsaklığımız Moda...
beylik bir cümledir, ''moda kendine yakışanı...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
İkinci El Gazetede Elime Kimse Su Dökemez
hayatımızın içinden bir dolu yaşanmışlık...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
A.Kadir Yaldızkaya
HAYATA DAİR
Teşekkür ederim selamlarımla....
(A.Kadir Yaldızkaya tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Gücük
Artısı eksisi ile yaşamak güzel, sevgili sevim...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Tığ
:)) sonsuz teşekkürler edendim...selam ve sev...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Tığ
İstanbul taşı; siyah renkte, parlak bir taşır...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Erhan Tığlı
Tutsaklığımız Moda...
İstanbuldaki değil kafalardaki moda bu!...
(Erhan Tığlı tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
Çatır Çutur Çatılar ve Çatılmış Susam Demetleri
gün seçkisini ve kıymetli kalemini şiirzama...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
HAYATA DAİR
gün seçkisini ve kıymetli kalemini şiirzama...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
TUTUVER YÜREĞIMİN ELLERİNDEN
gün seçkisini ve kıymetli kalemini şiirzama...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
İkinci El Gazetede Elime Kimse Su Dökemez
Gülümsedim. hem de çok sağlıklı gülümsetti...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
Gece Asıldı Yine
teşekkür ederim... ...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Zekai Budak
ISLAK GÜNEŞ
Çok teşekkür ederim. selamlar... ...
(Zekai Budak tarafından)
Devamı
Zekai Budak
GİDENLER NASIL GİTTİ
Çok teşekkür ederim. selamlar... ...
(Zekai Budak tarafından)
Devamı
ALMILA KARGÜLÜ .
EN SEVGİLİYE
...
(ALMILA KARGÜLÜ . tarafından)
Devamı

Linkler