Bu akşam 21.30 da Gültekin Şahin ile "YÜREĞİNİZDEKİ DERİN İZLER" Kalbinize hoş bir seda bırakacak kaçırmayın dostlar davetlisiniz !!! (15/08/2018 08:14) | Feride Özbilge'nin doğum gününü kutlar, sağlık ve mutlulukla dileriz. (12/08/2018 20:59) | 1950’de yazdığı "Bizim Köy" ile köy edebiyatı akımını başlatan Köy Enstitülü eğitimci ve yazar Mahmut Makal, bu sabah 88 yaşında hayata gözlerini yumdu. Edebiyatın başı sağ olsun. (10/08/2018 15:37) | Şiir zamanı yaz akşamlarından güzel şiir dolu günler,esenlikler diler... (10/08/2018 15:36)


Duyuru

Tülin Şen Altınlı güzel yürekli meleğimiz unutmadık unutturmayacağız  [Devamı]

Şiir zamanı Gönlüyle Mustafa CEYLAN [Devamı]

GEÇMİŞTEN ESİNTİLER'DE BU HAFTA:MÜZEYYEN SENAR [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

    Gönlüm dilime dаrgın, dilim gönlüme Gönlüm duygulаrını аnlаtаmаdığı için kızаrken dilime;Dilim аnlаtаmаyаcаğı şeyleri düşündüğü için kızıyor gönlüme
    Mevlana

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 3 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Böyle güzel AŞK..

MUTLU PAZAR LAR BU GÜN ÖYKÜ OKUMA GÜNÜ İYİ SEYİRLER..

 

Böyle güzel AŞK..

 

Onu o kadar çok seviyorum ki. Bu sevgi tarif edilemez. Bu kadar mükemmel bir duygu yok. Her sabah uyanır uyanmaz daha uykudan kalktığımı anlamadan aşkım geliyor aklıma. Hemen bir günaydın mesaj çekiyorum aşkıma. Çok geçmeden cevap gelir hemen. Her mesajına canım lı başladığı bir mesaj daha. O mesaj sesi bile beni mutlu etmeye yetiyor. İçim kıpır kıpır oluyor. Büyük bir heyecanla o canım lı mesajını okumak için can atıyorum. İşte o mükemmel sevgi dolu sözlü bir mesajı daha okuyorum. Dünyalar benim oluyor sanki. Hatta dünyalar bile yanında en küçük ekmek kırıntısı kadar küçük kalıyor. Bunun tarifi yok. 

Biliyor musunuz işe gitmek için hazırlanmam gerekiyor. Dolabımı açıyorum ne giyeceğime karar verirken bile onu düşünüyorum. Bunu giysem aşkımın hoşuna gider mi? Bu entari çok kısa. Aşkım sevmez kıskanır. Bir şey diyemez ama içten içe yer kendini. Bakışlarıyla ne demek istediğini anlarım hemen. Hemen yerine koyuyorum. Evet evet. Benim aşkım uzun entariyi bana çok yakıştırır, uzun tişört giymem çok hoşuna gider. İşte bu bunu giyeyim. Bu renkli tişört güzel, dar olmamalı, rengi pantolonuma uymalı. Evet, onu da buldum işte, yakalı rengi ceketime de uygun ve dar değil. Ya saçlarım? Saçlarım aşkımın çok hoşuna gider, uzun saçımı seviyor. Güzel kesilmiş dümdüz ve uzun. Aşkım seviyor diye kesmeye kıyamıyorum. Salık bırakıyorum bu seferlik, biraz dağınık seviyor. Kokular yok yok fazlasını sevmez aşkım. Bakmaya doyamadığı gözlerime yeşilim der hep. Yüzümde gözlerime öncelik veriyorum. Derken işe gitmek için hemen durağa koşuyorum. Durak kalabalık. Her yaş gurubundan erkek ve kızlar kadınlar var. Ben yalnız başıma biraz duraktan uzak bir yerde otobüsümü bekliyorum. Otobüs geliyor. Yerime oturuyorum ve sadece dışarıyı izliyorum. Aşkımı düşünüyorum. Bugün hava çok güzel, aşkımla beraber el ele gezmek vardı diyorum kendi kendime. Birden bir mesaj geliyor. Aşkımdan. Her zamanki gibi canım lı başlayan sözleri ile ''canım hava çok güzel, biliyorsun seni çok özlüyorum iş çıkışı sen beni al biraz gezelim mi ne dersin.'' 

Bu kadar mı kalp kalbe karşı olur. Büyük bir heyecanla aşkımı göreceğimin sevinci ile hemen olumlu cevabımı yazıyorum. İş yerime geliyorum. Odamı toparlıyorum ve kahvaltılık bir şeyler alıyorum kendime. Masama oturuyorum. İnanın ki bu esnada bile hep onu düşünüyorum. Bir iki bir şeyler atıştırıp çayımı içiyorum. Hemen aşkıma bir mesaj çekiyorum. 

''Aşkım kahvaltımı yaptım. Sen yaptın mı? Sakın kahvaltını yapmamazlık yapma. Kendine iyi bak ki ilerde o kahvaltıyı beraber yapabilme zevkini tadabilelim. O güzel günlerin hayali ile yaşıyorum.''

Yolluyorum mesajı. Büyük bir heyecanla mesaj sesini duymayı bekliyorum. Bu sırada bir sigara yakıyorum kendime. İşte işte mesaj sesini duyuyorum. İçim yine kıpır kıpır. Büyük bir heyecanla mesaj açıyorum. Yine yine o canım lı ile başlayan mesajını okuyorum. 

'' Canım bende yeni yapıyorum kahvaltımı. Sen hemen bir sigara yakmışsındır. Canım hemen söndür onu. Seninle beraber geçireceğimiz günlerimizden gün çalmasına izin verme.''

Ölüyorum işte o an ben. Bitiyorum o an. Hemen cevap yazıyorum aşkıma. 

''Ya sen. Sende kullanıyorsun. Sende güzel günlerimizden gün çalmasına izin veriyorsun. '' 

Arkadaşlar çok illet bir şey bu sigara. Nasılda bağımlı yapıyor kendine insanları neyse. Mesaj ardından işime başlıyorum. Bir müddet sonra mesaj sesi, yine aynı kıpırdamalar aynı heyecan ve canım lı başlayan mesajı okumaya başlıyorum. 

''Canım ölümde korkutmuyor beni artık. Yeter ki senin kollarında öleyim.''

İşte benim âşık olduğum kadınım bu. Onun için yapamayacağım şey yoktur. Canımdan dahi vaz geçerim. Hemen cevap yazıyorum aşkıma. Biliyorum mesajımı bekliyor. Onu bekletmek istemiyorum. 

''Aşkım şimdi olduğu gibi ölürken de yalnız bırakmam bırakamam seni. Kıyarım canıma'' ve ardından küçük bir not işlerim bu gün yoğun. Bitirince mesaj çekerim sana.''

Diyerek mesaj yolluyorum. Oda benim bekleyeceğimi bildiği için yine o güzel canım lı mesajını yollar bana. 

''Canım bende çalışsam iyi olur ama bekletme aşkını. İşini bitirince mesaj çek hemen. Bili yosun çok özlüyorum seni. Sana kolay gelsin canım'' diyerek mesajına son verir. Bu mutlulukla sevinçle işime dört elle sarılırım. Yorulduğum anda hemen çağrı atarım ona. Dinlendiğimi anlar ve yine canım lı ile başlayan bir mesaj daha çeker aşkım... 

''Canım çok yorma kendini. Stres insanın ömrünü kısaltıyor. Güzel günlerimizden gün çalmasına izin verme canım. '' 

Benim işim sadece beyin yorucu bir iş. Aşkım bunu bildiği için beni uyarıyor. Ama o mesajını okuduğum an bütün stresim ve yorgunluğum gidiyor sanki. Durur muyum bekletemem aşkımı. Hemen cevap yazarım ona. 

''Aşkımmm... Senin sayende stres kalmıyor bende. Ama özlemin bitiriyor beni' diye yazar mesaj yollarım aşkıma. Sonra cevabın gelmesini beklerken işe veririm kendimi. Aniden kapının açılması ile irkilirim.'' Aşkımmm'' karşımda benim. Donup kalıyorum yerimde. 

''Hiçbir şeyin hiç bir kimsenin günlerimizden gün çalmasına ve seni benden almasına izin vermem.''

Dedi, dayanamam ağlayarak sarıldım aşkımın boynuna. O kokusu yok mu?

O koku için bile canımı vermeye hazırım ben. Hele beni içine sokacakmış gibi sımsıkı sarışı yok mu?

Ölüyorum o an mutluluktan.

Akşama kadar oturup beni izledi. Bildiği konularda bana yardım etti. Aşkımın yanında vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. İş çıkışı arabamla gezdik. Onun yanında hiçbir şey düşünemiyor hiçbir şey yapmak istemiyorum. Sadece ona bakmak. O arabayı onun kullanmasını izlemek. Kokusunu almak. Ona sarılmak yetiyor bana.

O kadar güzel harika günlerimiz oldu ki. Bunların hepsini size anlatmam imkânsız. Ama şunu söyleyeyim. Bir pazar günü hiç konuşmadan 3 saat boyunca sahilde el ele yürüdüğümüzü bilirim. Çünkü biz gözlerimizle ile anlaşa biliyoruz. O bakışlar yok mu?

O gözler bana bakmadan o gözleri görmeden ben yaşayamam.

Aşk/ta gurur, aşkta aldatmak ve ihanet, aşk/ta inat, aşk/ta yalan asla olmaz arkadaşlar.'''Ama gerçek aşk/ta'''güven, saygı ve anlayış çok önemli aşk için. 

Elbette bizim aramızda da tartışmalar oldu. Ama ne yüzünden biliyor musunuz? Omu daha çok seviyor ben mi tartışması aramızda çok oluyor.

Aradan 5 dakika geçmeden ya o ya da ben dayanamıyoruz işte. O benim aşşşkıımmmm deyişime bende onun canııımmm deyişine dayanamıyoruz.

Seviyorsanız ve karşılık görüyorsanız düşünmeyin hiçbir şeyi. Her günü yarın olmayacakmış gibi yaşayın. Yaşadıklarımızdan değil yaşayamadıklarımızdan pişmanlık duymak bence en kötüsü. 

Buradan bir kez daha aşkıma seslenmek istiyorum. Seni sevmekten vaz geçmeyeceğim. Ölene dek değil öldükten sonra bile yalnız seni seveceğim. Allah ımdan tek isteğim bu dünyada değil sadece öbür dünyada da bizi ayırmasın. 

‘’Seni ölesiye seviyorum aşkıımmm.’’

Neyse arkadaşlar bu kadar yazmak yeter şimdilik. Aşkıma mesaj çekmem lazım. Yine onu çok özledim. Dün beraberdik ama sanki uzun zamandan beri görmemiş gibi özlüyorum onu ben.

İşte yaaa işteee. Yine mesaj sesi, yine içim kıpır kıpır ve yine o heyecan. Aşk/ım bana mesaj çekmiş. Bırakın da o canım lı başlayan sevgi dolu mesajını okuyayım. Onun kolunun altındaki benine kurban olurum onun keçi inadında olan inadına kurban olurum onu o kadar çok seviyorum ki rüyalarımın tek Prensesi o benim biricik tek aşk/ım, Gıcığımmm.


Tüm mutluluklar sizin olsun..

 

Sami Arlan..

 

Samİ ARLAN | 12/05/2018

1 Yorum | 163 okunma | 0 beğeni

Yorumlar

Yorum Yapabilmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Yasemin Demir 20/05/2018 22:39

Güne yakışan bir çalışmaydı bir hafta boyuncada  makamını onurlandıracak haftanın seçkisi olarak . Şiir zamanı yönetimi adına içtenlikle kutlarız şairimizi ..Nice güzel paylaşımlara

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
GÖMÜLEN BENİM
günün seçkisine ve kıymetli Şairine ...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
GÖK GÜRÜLTÜSÜNDEN KORKSAK BİLE...
günün seçkisine ve kıymetli Şairine ...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
KARANFİLDEN MASAL
günün seçkisine ve kıymetli Şairine ...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
Kalem Şaha Kalkarsa
günün seçkisine ve kıymetli Şairine ...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Ramazan  Boran
Kalem Şaha Kalkarsa
Kalemle söz arasındaki dayanışmanın gücü i...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan  Boran
KARANFİLDEN MASAL
Zaman hızla akıp giderken avuçlarımızdan, yü...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan  Boran
Ahşap Çerçeveli Öyküler
Çok teşekkür ederim ferda hanım. sizin de b...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ferda özsoy
Sahaf
İlk okuduğum kitap kemallettin tuğcu'nun ''Çoc...
(Ferda özsoy tarafından)
Devamı
Ferda özsoy
AHİRÎ İKİLEMLER
Şiirler hoş seda bırakacaktır okudukça tüm s...
(Ferda özsoy tarafından)
Devamı
Ferda özsoy
Ahşap Çerçeveli Öyküler
Yokluk içinde manevi tokluk vardı.hoşgörü ins...
(Ferda özsoy tarafından)
Devamı
Ferda özsoy
MASKE.......
Çok teşekkür ederim mesut hocam size ve değerl...
(Ferda özsoy tarafından)
Devamı
vahdet çil
Mırıldanma
Çok teşekkür ederim ramazan bey.Şİİr zamani ...
(vahdet çil tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Patolojik Vaka
günün seçkisini ve değerli kalemini  Şi...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
MASKE.......
günün seçkisini ve değerli kalemini  Şi...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
İçimin deltası
günün seçkisini ve değerli kalemini  Şi...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Hasan  Büyükkara
**Kuşlara sor beni
Taze heyecan duymayan yeni şiir yazamaz , cenap ...
(Hasan Büyükkara tarafından)
Devamı
Hasan  Büyükkara
Tiridine Tiridinus
yalnızlığı yaşayan insanların, kendi içl...
(Hasan Büyükkara tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Zamansız Açlık
Hasan büyükkara hocam çok teşekkür ederim de...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Zamansız Açlık
Ferda Özsoy hocam evet haklısınız..  yaln...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Ali  ALTINLI
TOPLANSIN ÜÇER-BEŞER
Eyvallah kalem dostlarim... eyvallah......
(Ali ALTINLI tarafından)
Devamı

Linkler