Değerli Üyelerimiz, yorumlar bölümünde "yanıtla" işlevinde aksamalar olduğu için, yorum yanıtlarını şimdilik ana yorum bölümünde yazarak yanıtlamanız daha güvenli olacaktır. Sağlıklı mutlu günler dileriz. (29/08/2021 01:51)


Duyuru

Cahit Sıtkı ile Dante ve Ömrün Yarısı [Devamı]

Son Fasıl Abdurrahim KAHRAMAN'ı Özlem ve Hüzünle Anıyoruz. [Devamı]

ATATÜRK’ÜN EDEBİYATLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİ [Devamı]

GEÇMİŞTEN ESİNTİLER : SEVİM ŞENGÜL [Devamı]

Nazım Hikmet her zaman zirvede [Devamı]

  Fakir Baykurt Öykü Yarışması    Başvuruları Başladı [Devamı]

 76.Yunus Nadi Ödülleri Sahiplerini Buldu [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

  Ne kadar okursan oku, bilgine yakışır şekilde davranmazsan, cahilsin demektir.
  Sadi-i Şirazi

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 88 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

İkinci Kurtuluş Savaşı: Asil Kan ve Uyanış

Ata-Türk!

Kilit bir mesaj bu.

Hemen anlaşılacak bir mesaj değil. 

Yani atamız Türk diyor, senin atan Türk, Osmanlı değil!Türk'ün tarihi 1071 Malazgirt Savaşı ile başlatılan tarih, bizim miladımız olmadığı gibi, atalarımız da 1293 ile kurulan Osmanlı değildir.

Osmanlı’dan bize hiçbir toprak parçası da kalmamıştır; bugünkü sınırlarımızın fethini Selçuklu yapmıştır ve bu topraklardaki bütün tarihi eserlerde onların imzası vardır. İşte onlar da bizim atalarımızın vefalı çocuklarıdır.

 Demek istediğim o ki; Alparslan benim liderimdir; Abdulhamit değil!Anadolu topraklarında yaşayan Türkler bu toprakları fetheden ve sahibi olan Türkler, bir köle gibi yaşatılmıştır. Hor ve hakirdir bir nevi paryadır -hala da öyledir-. Bunun böyle olmadığının düşünen bu yazıyı okumamalıdır.

Benim en çok şaşırdığım tipler de  kendisi sanki Osmanlı saraylarında yaşamış gibi ''Osmanlıcılık'' naraları atanlardır. Hiçbir Türk, saraya bırakın İstanbul da yaşayamazdı, yaşatılmazdı.


Asilzadeler hastalıklardan bilhassa vebadan korunmak için gümüş tabletler içermiş. Altın ve gümüş tabaklarda yemek yemelerinin bir sebebi de bu. Demem o ki, dünya bin yıllardır kırmızı ve mavi kan savaşına sahne olmaktadır. İşte 2019 yılı ile dumanı görünen 2020 ile ateşlene bu savaş bizi korkunç bir şekilde tehdit etmektedir.


Osmanlı, Türk'ü kapısına yaklaştırmadı ve asla bir Türk ile evlenmedi. Kanı mavi kandır Osmanlının. Kırmızı kan Türklerin kanıdır. Avrupa'da asilzadelerin kanı da mavidir, zulmün ve sömürgenin kaynağı da işte o kandır. Asilzadelerin kendi milletine ne zulümler yaptığını merak eden Ortaçağ Avrupa'sını okusun. Çünkü,konumuz bu değil.Selçuklu da Rum prensesleri ile evlendiği için yıkılmadı mı?

Kayseri'de pek meşhur bir Hunat Hatun vardır, eşi ölünceye kadar Müslüman olmamış. Eşi ölünce, can güvenliği için bugün Hunat Hatun Medresesini yaptırarak müslüman gibi görünmüş kendini korumaya almış. Müslüman görünmek çok kolaydır değil mi ? 

Osmanlı da böyle algı oyunları oynamış Hicaz Demir Yolu yaparak müslümanlığını göstermiştir ! 

Baya bir inandık bu hizmete !Kardeş katlini Kuran'ın hangi ayeti ile izah edebilirsiniz?

Kendisi sarayda yaşayıp halkını çitçi sınıfının üzerine çıkarmayıp tımar ve öşür ile zayıflatan bir yönetimin dost mu düşman mı olduğunu çocuk bile anlayabilir.Vakti zamanında atam Mete Han bir yasa çıkarmış: Hiçbir Türk Çinli ile evlenemez ola ki evlenirse cezası ölümdür. Bu yasanın sebebi Çinlilerin hainliğinden ziyade Türk kanının bozulmaması içindir. Türk kanı Atatürk 'ün de dediği gibi asil bir kandır ve mevcudiyetinin asıl kaynağı da budur. Bu söz öyle slogan bir söz de değildir !Türk'ün kanı bozulursa o kırmızı kan yeryüzünden kalkarsa Dünya rahat edecek. Neden Çin Uygur Türklerinin kanını içiyor neden 350 milyonluk Türk Dünyası darmadağın neden bütün asimile çalışmaları bizim üzerimizde cereyan ediyor ?Şu an dünyada ''Korku imparatorlukları'' kurulmuş ve bütün gücüyle üzerimize saldırmaktadır. Bu ahval şeraitte vazifelerimiz nedir ? Yazımın bam teli burası diyebilirim.
Asıl vurgulamak istediğim şu an ikinci bir kurtuluş savasında olmamız.

Korku ile yatıp korku ile uyanıyoruz.

Bu savaş değil de nedir?

Mehmet Akif savaşın en sıcak anında : KORKMA ! dedi.

Atatürk'ün verdiği o mesaj : Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

Bu asil kan dünyadan silinmek isteniyor. 

Çinliler Uygurların kökünü kazıyor.

Dünyadan ses yok! Çünkü Uygur Türkleri bizim asıl kodlarımızın asil kaynağıdır. Birçoğu öldürüldü birçoğu göçürüldü bir kısmı orada kaldı. İşte oradakiler saf Türk şuuru ve bilinci ile dolular.Uyanış her zaman Türklerle başlamıştır.

Aydınlık bizimle gelmiş, karanlık Batı kaynaklıdır.

Ve uyanış Anadolu topraklarında gerçekleşecek. Anadolu'da Anadolu kadını ile başlayacak olan bu hareketin önünü kesmek için İslamlaşması gereken Türk milleti Araplaşma temayülüne girince Atatürk birinci Kurtuluş Savaşı ile kimliğimizi tekrar elimize verdi. Türk kadınını ve içindeki ruhu uyandırdı ve savaş böyle kazanıldı.Her türlü entrika neden bizim başımızda?

Neden sadece Türklerin asimile edilmesi için yedi düvel bir arada?

Asimile, sadece Türklere karşı başlatılmış bir harekettir demek ki bizde ciddi bir öz var.

Bu özün kaynağın bizde olduğu için bitmiyor bela.Anadolu'nun ve Anadolu kadınının kaderi ne kadar benzer birbirine.

Her ikisi de kaynak yüklü cevher yüklü ikisi de cennet misal fakat ikisi de parça parça bölünmek istenir, taciz edilir, aşağılanır dışlanır ötekileştirilir...İkisi de ölümle burun buruna yaşar hatta öldürülür, dikkat edin hiçbir yaptırımı yoktur bu fiillerin, nerdeyse eline sağlık diyenler bile var !Neşet Ertaş: Ana haktır sen bu sırra erdin mi?

Yolcu türküsünü dinlemenizi salık veririm muhakkak.


Umay anadır

Asena anadır

Nene hatun anadır …

Kadını yani erkekleşen kadını değil dişil enerjiyi uyandırmalıyız.

Yani erkek gibi savaşan değil barışan ve birliğe çağıran anneyi yeniden uyandırmalıyız Türk ruhunda. Erkek hakimiyeti bir Araplaşma temayülüdür. Türklerde kadın ve erkek bir bütün olmuştur :''Han'' der kadın erkeğine ; daha büyük karşılık verir erkek kadınına :''Hanım'' der. Biri ileride diğeri geride değildir, yan yanadır.Kadın: Umay'dır

Kadın Kurtuluş Savaşındaki Elif'tir…

Kağnısı ile cepheden cepheye koşan ...

O savaşı erkekler tek başına kazanmadı.

Türk askeri kazandı yani bizde asker hem kadından hem erkekten oluşur !

Tıpkı oğul kelimesi gibi. ''Oğul'' sadece bugün ''erkek çocuk'' manasına gelir fakat yanlış ve eksiktir; oğul bütün varlıktır hem kız hem erkek evlat demektir.Mitolojimizi bilmiyoruz.

Yunan mitolojisini biliyoruz kendi mitlerimizden, destanlarımızdan haberimiz yokk!Atatürk'ün Türk Tarihi araştırmaları çok önemliydi. Fakat onun aramızdan ayrılışıyla bütün çalışmalar durdu. Yapılan çalışmalar da arşivlerde kaldı ya da imha edildi.Hani nerede 30 ciltlik Türkçe sözlüğümüz?

Sadece Divan-ı Lügat-it Türk kalmış elimizde ,onun da orijinal nüshası Vatikan'da…

Nasıl ki, Çinliler Orta Asya'da yazılı kaynaklarımızı yok edip bizim tarihimizi karanlığa gömdü ise bizim 2000'e yakın eserimiz bu gün Vatikan'da bulunmaktadır. Bilge Kağan bunları bildiği için olsa gerek granit bir taşa vurdu tarihimizi. Çalamadılar.''Nereden geldik?'' dediğimiz anda uyanış başlayacak…Şimdi de bu ikinci kurtuluş savasında bizi biz yapan değerlerimiz vurgun yemek üzere.

Uyanmalıyız.

Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı okunmalı ezanların ardından beş vakit !

Korkmamalıyız !

Atatürk bir gün korktu mu ?

Akif korktu mu ?

Nene Hatun da korkmadı.Kadın liderlere ihtiyacımız var. Lider çıkmasın diye yüzyıllardır kadın susturuldu.

Fakat inanıyorum ki ,2000'den sonra doğanlar özel bir kuşak. Onlar doğaya, insana bilgiye önem veren bir kuşak, ben bu kuşağın lider çıkaracağına ve özümüze dönerek kimliğimizi bize tekrar kazandıracağına inanıyorum.Gençliğe Hitabe'yi anlayacak nesil bu nesildir.

Şimdi anlaşılacaktır İstiklal Marşı

Şimdi anlaşılacaktır Göktürk Kitabesi

Şimdi anlaşılacaktır Umay'ın bakışı ..!

 

Canan Köksal | 22/09/2021

4 Yorum | 133 okunma | 2 beğeni

Yorumlar

Yorum Yapabilmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Yasemin Demir 10/10/2021 21:12

Güne yakışan bir çalışmaydı bir hafta boyuncada  makamını onurlandıracak haftanın seçkisi olarak . Şiir zamanı yönetimi adına içtenlikle kutlarız şairimizi ..Nice güzel paylaşımlara

Teşekkür ederim Yasemin Hanım.

Sevgimle.

Canan Köksal

Canan Köksal 08/10/2021 22:27

Hasan Bey, bu uzun yazıyı okuyup yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim.
Haçlı Seferlerinin en büyük zaferi galiba tarihimizi Batılıların yazması oldu diyor Cemil Meriç ben de yerinde buluyorum bu tespiti. Bir tarihçi değilim fakat edebiyat tarihine bakınca da bu akışta bir kesilme yön değiştirilme başkalaştırma çabalarını görmekteyim.

Tarih kitaplarımız kronoloji tarihi sözlüklerimizden mutfak peçetesi olmaz diyecek kadar cesurum. Malum kronoloji aptalların tarihidir.

Tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Bu yorum 08.10.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Hasan Büyükkara 03/10/2021 22:04

Oldukça iddialı bir tez
Akademik bir dilden ziyade epigraf olacak  cümleler halinde. Bir hitabet üslubunda
Tarihi zamanlar boyu kim yazdı 
Bu çok karmaşık bir konu
Türklerin Selçuklularda durumu nasıldı
Ezel Akay ın yargu isimli romanında değiniler vardı
Aptullah Ziya Kozanoğlu - yazım hatası yoktur- Mustafa Necati Sepetçioğlu ,  Bekir Büyükarkın , Hüseyin Nihal Atsız , Oğuz Özdeş , Sezgin Burak vb perspektifleri hoşlanarak okusak ta bir zamanlar asla gerçek akışın hakiki birresmine sahip olabildiğimizi zannetmiyorum

Yine de bu sitede okuduğum kendi içinde insicamlı örgülü  bir yazıya tesadüf etmekten mutluyum 

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

Ümit Zeki Soyuduru
SEVGİLİDEN BİR YUDUM
Aleykümselam. Çok teşekkür ederim ramazan bey....
(Ümit Zeki Soyuduru tarafından)
Devamı
Ümit Zeki Soyuduru
SEVGİLİDEN BİR YUDUM
Şiir zamanı ailesine ve şahsınıza çok teşek...
(Ümit Zeki Soyuduru tarafından)
Devamı
Ümit Zeki Soyuduru
SEVGİLİDEN BİR YUDUM
Teşekkür ederim ahmet bey. saygı ve selamlarım...
(Ümit Zeki Soyuduru tarafından)
Devamı
Ümit Zeki Soyuduru
SEN YARALI YARIMSIN!
Şiir zamanı ailesine ve şahsınıza çok teşek...
(Ümit Zeki Soyuduru tarafından)
Devamı
Ümit Zeki Soyuduru
HER GÖNÜLE BİR SULTAN!
Teşekkür ederim yasemin hanımefendi. saygı ve ...
(Ümit Zeki Soyuduru tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
şerefine içiyorum
gün seçkisini gönülden tebrik eder,  ...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
Düşün
gün seçkisini gönülden tebrik eder,  ...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
.Aşkın Doğusu.
gün seçkisini gönülden tebrik eder,  ...
(Ramazan Boran tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
Düşün
düşünmenin düşünü kurmak da lazım ki dü...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Erhan Tığlı
Oyunlu Gülmeceler
Gülmecelerime yorum yapan yok, ağlamaklı şiir ...
(Erhan Tığlı tarafından)
Devamı
Yasemin Demir
YAĞMUR ZAMANI SOKAĞI
ne güzel bir hediye oldu bize abicim çoook teş...
(Yasemin Demir tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
AŞI OLMAYANLAR, ÖNLEMLERE UYMAYANLAR
Bilgilendirmeler için teşekkürler seyfettin hoc...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Metin Soydeveli
SOLDU GÖZLERİN
Kesin... teşekkürler duygudaşlığınıza erhan...
(Metin Soydeveli tarafından)
Devamı
ömer altun
*** CAN ÖLÜMLE SÖZLENİR ***...SS
Yürek sesiniz daim olsun efendim ... ...
(ömer altun tarafından)
Devamı
ömer altun
Gözyaşı Ayetleri
çok teşekkür ederim orhan üstadım yürek yang...
(ömer altun tarafından)
Devamı
ömer altun
Gözyaşı Ayetleri
Canına milyon şiirim kurban olsun ablam ... aşk...
(ömer altun tarafından)
Devamı
ömer altun
.Aşkın Doğusu.
Gidilmesi gereken bir yol  bu yolculuğa bize...
(ömer altun tarafından)
Devamı
Yahya Koza
Ey Canan
Bilmukabele saygı bizden,güzel yorumunuza çok t...
(Yahya Koza tarafından)
Devamı
Yahya Koza
Ey Canan
yorumunuz için teşekkür ederiz ...
(Yahya Koza tarafından)
Devamı
Yahya Koza
Ey Canan
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim cana...
(Yahya Koza tarafından)
Devamı

Linkler