Bu akşam 21.30 da Gültekin Şahin ile "YÜREĞİNİZDEKİ DERİN İZLER" Kalbinize hoş bir seda bırakacak kaçırmayın dostlar davetlisiniz !!! (12/12/2018 08:21) | Şiir Zamanı Sonbahar ile Kış günlerini ısıtan ve ışıtan güzellikte şiir dolu günler diler. (21/11/2018 20:39)


Duyuru

Tülin Şen Altınlı güzel yürekli meleğimiz unutmadık unutturmayacağız  [Devamı]

Şiir zamanı Gönlüyle Mustafa CEYLAN [Devamı]

GEÇMİŞTEN ESİNTİLER: FERDİ ÖZBEĞEN [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

  Cehennem, insan yüreğinde sevginin bittiği yerdir.
  Dostoyevski

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 19 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Radyo Istekleri

Teşekkürlerimizin çi çek leri

Çiçek Hareketli Resimleri

Çiçek Hareketli Resimleri

Çiçek Hareketli Resimleri

Ramazan Topoğlu (Üye)
09/12/2018 01:44

teşekkürler canım arkadaşım çok güzeldi çokk

içimize işte böyle bahar gibi geliyor sesin sen birtanesin çok beğendim bu akşam seni kutluyorum teşekkürlerimi sunuyorum

 

çiçek ile ilgili görsel sonucuçiçek ile ilgili görsel sonucu

çiçek ile ilgili görsel sonucu

çiçek ile ilgili görsel sonucu

gaye solmaz (Üye)
09/12/2018 00:33

ablam sen bir tanesin

 

 

ablamm muhteşemsin sen öptüm o güzel yüreğinden

Ä°lgili resim

hareketli çiçekler ile ilgili görsel sonucu

Duygu Menevişli (Üye)
09/12/2018 00:23

teşekkürler canım arkadaşım çok güzeldi çokk

sen birtanesin senden bir tane daha yok bu dünyada bu yüzden iyi bak varlığına seviyoruz seni hemde çok TEŞEKKÜRLER

 

çiçek ile ilgili görsel sonucu

Suna suna (Üye)
09/12/2018 00:16

teşekkürler canıma

sarı papatyamıza en sarı çiçekler ile teşekkürler harikasın biz bunu demekten hiç sıkılmayacağız elektrikler gidince tüh dedik ama çabuk geldi yaşasın olduk çok teşekkürler balım

 

sarı çiçekler ile ilgili görsel sonucu

 

sarı çiçekler ile ilgili görsel sonucu

sarı çiçekler ile ilgili görsel sonucu

Nazife gönenç (Üye)
09/12/2018 00:14

teşekkür ettim

Yasemin hanım çiçek yollamayı bilmiyorum ya da bir fincan kahve ama gönülden teşekkürlerimi gönderiyorum emekleriniz o kadar kıymetli ki kutluyorum

Fırat Avcı (Üye)
09/12/2018 00:08

Esmeray-Unutama beni

 

SUSTUN...

Yıllar öncesi.. 
Sanırım bir akşamüzeri 
O şehir yalnızlığına kavuşmadan 
Sokaklarında çocuklar, 
Evlerinde mutluyken insanlar. 
Yüreğin buza kesti 
Yüreğinde duygular 
Dilinde sözcükler sustu... 


Dedin tamam.. 
Gözlerinde gözbebeklerin dondu 
Yüzünde gülümsemelerin 
Teninde benlerin 
Yanağın da gamzen dondu... 
İlk o zaman ak düştü saçlarına 
Düşlerin... Hülyaların... 
İçinde ki esintin sustu... 
Önce derinden bir sızı sardı bedenini 
Kolların takatsiz kaldı 
Elinde parmakların dondu 
Kalemin sustu... 


İlk günahını işledin diye 
Damarlarında kanın dondu 
İçindeki sevda çiçeklerin sustu... 
Sustun... Sustunnnnnnnnnnnn...! 
Sustun da ne oldu? 
Şiirler yine yazılıp okundu 
Şarkılar yine çalınıp söylendi 
Sana inat.. 
Tenler okşandı ..
Dudaklar öpüştü.. 
İsterik bedenler yine yoruldu... 


Çatındaki serçeler, 
Böcekler, arılar 
Bak işte dünya gümbür gümbür 
İşte görüyorsun.. 
Kimselere yaranamadın...
Çık artık kozandan
Başkaları için ve hatta benim için hiç değil
Kendin için..
Sesinin yettiğince...

Yaz yaza bildiğince

Haykır haykıra bildiğince

Nefes aldıkca

Bilki dünya senindir...

Yasemin hanım ,Sesinizi duymak ne güzel  ailevi sorunlardan sıyrılıp şiir zamanını açtım baktım Yaseminin sesi Hani Bazı mutluluklar vardır işte öyle oldum.Geçte oldu ama Hep aşk şiirleri olacak değil ya buda böyle bir şey .ses olmanız mutlu eder.dinleyen dostlar umarım kendilerinden bir şey bulurlar.Her zamanki gibi Tunçer ailesinden sökeden selam ve saygılar.

 

Mehmet Tuncer (Üye)
08/12/2018 23:27

Bozdoğan Koncalılar köyü dinlemededir

YASEMİN HANIM ABLAMIZ KONCALILAR DİNLEMEDEDİR BÜTÜN ARKADAŞLARIMIN SELAMI VAR YASEMİN DEMİR ŞİİRİ İSTİYORUZ ŞARKIMIZI DA SEÇMESİNİ İSTİYORUZ KONCALILAR KÖYÜ ADINA DİYORUZ SELAM SAYGILAR SUNUYORUZ SİZİ SEVİYORUZ SAYGI DUYUORUZ

Hasan Vardar (Üye)
08/12/2018 23:17

VEFA ZAMANI

Yasemin Hanım,
Yağmur Zamanı,

Şöyle baktığımızda Vefa Zamanımız için tespit ettiğimiz değerlerin hakkını verelim şimdi de.

REŞAT NURİ GÜNTEKİN
7 Aralık 1956 yılında bizler hayatta değilken vefat etti.
Çalıkuşu, Yaprak Dökümü, Dudaktan Kalbe, Acımak... gibi eserlerin yanı sıra 67 yıllık yaşamına onlarca başyapıt sığdırmış bir öğretmen, bir milletvekili, bir müffettiş ve bir yazar; Reşat Nuri Güntekin.

Çalı Kuşu Atatürk'ün baş ucu kitabıydı.
Mustafa Kemal, Büyük Taaruz öncesi Akşehir’de ki evinde dinlenirken okumaya başladığı Çalıkuşu için “ Biliyor musunuz, gece Reşat Nuri Bey’in Çalıkuşu romanını okumaya başladım. Çok beğendim. İhmal edilmiş Anadolu’yu ve genç bir hanım öğretmenin yaşadığı zorlukları ne güzel anlatmış. Bitirince İsmet’e vereceğim. Sonra sizler de okuyun.” demiştir. Atatürk, Reşat Nuri beyin roman aracılığı ile yansıttığı gözlemlerinden oldukça etkilenmiş ve o günden sonra da sıklıkla bu romanı okumuş ve başucundan ayırmamıştır.

Reşat Nuri Güntekin'in ruhu şad olsun.


ABİDİN DİNO
Nazım'ın "Sen mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin" dediği ressamımımız.  karikatürist, yazar, film yönetmeni. Çok yönlü bir kültür adamı olan Abidin Dino, çağdaş Türk resminin öncülerindendir. Türk resim tarihinde D Grubu ve Yeniler Grubu adlarıyla anılan sanat topluluklarının öncülerinden oldu. 7 Aralık 1993'de Paris'te vefat etti. Rahmetle analım. Ruhu şad olsun.ADNAN VELİ KANIK
Orhan Veli Kanık'ın kardeşiydi. Orhan'ın ününün gölgesinde kaldığı söylense yeridir. Öykü yazardı Ağabeyi Orhan'dan daha uzun yaşadı ama o da 56 yaşında
6 Aralık 1972 yılında vefat etti. Mizahi öykü, roman, derleme kitapları vardır. Ağabeyi Orhan Veli'ye benzer.  Biz unutmamış olduk. Resmini veriyorum. Merak edenler buradan bakabilir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve açık hava

Ramazan Topoğlu (Üye)
08/12/2018 23:08

Cumartesi Güncesi, 8 Aralık 2018

Değerli Yasemin Hanım,
Yağmur Zamanı,

Yayının başında "Sabahları karanlıkta uyanıp karanlıkta yola çıkıyoruz, karanlıkta da eve dönüyoruz" mottosunda koyduğunuz tanı gülümsetti. Gizleyen karanlığın tercihi her yerde ön planda tutuluyor gibi bu ülkede.

Cumartesi sabahları hafta içindeki gibi aynı saatte uyanmama rağmen "biraz daha uyu bee" diye kendime koşullandırıcı tembihde bulunmama rağmen duramıyorum yatakta. Bu sabah kalkıp pencereye açtığımda pervaza akşamdan koyduğum ekmek kırıntılarını kuşlar çoktan bitirmişti. Güvercinlerin pervazda kumrularla kavgalarının, birbirleriyle hırıltılarla didişmelerinin sesini duydukça keyifleniyorum.

Ayrıca güvercinlerin cama vurdukları gaga seslerini duymak için cam diplerine özellikle yiyecek kırıntıları koyuyorum.  Kuşların cama rastlayan gaga seslerini seviyorum.

Yıllardır eve konuk çağırmadığım için yatağımı salonun ortasına kurdum. Kırk metrekarelik salonun ortasında uyamanın konforu bambaşka. Hatta yağmurun sesini duymak için yağmurlu akşamlarda pencerenin bir kanadını açık bırakıyorum. Kendi odamdan salona terfi etmemin nedenlerin birinin de Gizem'in kendi odasından sonra benim odamı da işgal etmesinin etkili olduğunu söylemeliyim.

Uyanıp salon penceresini açtığımda arka bahçedeki bütün ağaçların yapraklarını dökerek çıplak kaldıklarını, dallarda kalan üç beş sarı yaprağın da vedalaşmakta olduğunu görülüyordu.

Bugün Çağdaş Sanatlar Merkezindeki etkinlikleri izlemeyi, TESK salonundaki sergide gezmeyi, sonra Kızılay hizmet  binamızdaki kısa bir şube müdürleri toplantısından sonra yazar Haydar Ersöz ile buluşma programımız vardı.

İzmir tulumu, üç adet minik domates, beş adet siyah zeytin, bir haşlanmaş yumurta iki bardak, ısıtılmış bir dilim ekmek ve iki bardak çay fazlasıyla yetip artıyor.

Bu Cumartesi hava güneşli ama nefaseti insanı gıcık eden bir soğuk vardı.
Sokak satıcıları, Milli Piyongo satıcıları sıfır derece soğuklardan nefret ettiklerini, eksiye inince daha rahat ettiklerini söylüyorlar.

Soğukların da çeşitli kıvamları insan bedenini üşütme yanı sıra, ruhu da çeşitli şekillerde etkiliyor. Bugünkü soğuk hava güneşin etkisini azalttığı için nanik çekiyor gibiydi. Güneş bir hayli öfkelenmiş olmalı. Gökyüzüne baktım, hava açık bulutlar kuşların nefeslerinden oluşmuş belli belirsiz ateş dumanları gibi savruk ve eğreti duruşluydu. Göküzünde kimi grupların üçgen kimisinin kalp şeklini oluşturduğu kuş kümeleri dolanıp duruyordu.

İşyerimin bahçesinde yetişen lavantalardan sıyırıp, koksun diye paltomun cebine koyduğum lavanta taneciklerinin uzun zamandır  cebimden bıktıklarını düşünerek paltomun ceplerini ters çevirerek döktüm onları. Sokakta açtığım sigara paketinin katlanmış sigara jelatini de vardı lavantalar içinde. Sigara pakete jelatinleri kül tablasına konulduğunda rahatsız eder. Gerinerek açılar kül tablasına esir alır adeta. O jelatinleri asla kül tablasına koymam. Bir de kahvalta sonrası bir cigara yakarsam çay altlıklarına, boş tabaklara asla kül bırakmam, bundan fena halde nefret ederim. Yediklerimizi hakaret etmiş kabul ederim. Biraz önce yiyecekleri onurla taşıyon o tabak boşalınca sigara izmaritiyle eziyet verilmesini, o izmaritin kalbimde söndürülmesi gibi acı verir bana.

Sokaklarda yürürken içimde yüreğimde bir boşluk olduğunu yeniden hissettim. Gerekçesini düşünmek istemediğim için beyin meşguliyetimin konusunu değiştirdim hemen.

Çağdaş Sanatlar Merkezine gitmekten vazgeçtim, Vergi Denetim Kurulu'nun Kızılay hizmet binasındaki görüşmeye gittim.

La Yayınlarını şair yazar Leyla Akgül kurdu. Başarılı işler yapıyor. Orada bugün Yazar Haydar Ersöz de vardı.  Haydar Ersöz, Gözlerin Hikayesi, Aşka Düşen Pervaneler, Olympos Tanrılarının İntiharı ve Yağmurun Ülkesine Yolculuk adlı kitaplarını imzaladı bana. Leyla Akgül'ün demlediği çaydan içtik. Birlikte dolaşıp karnımızı doyurduk. Yazar Haydar Ersöz bütün dünyanın ağırlığını sırtında taşıyor gibiydi.

Şehirde kent merkezi uzaklarında AVM'lerin ve cazibe merkezlerinin çoğalmasınan sonra Kızılay ve Bakanlıkların popülerleri azalda ama hâlâ her akşam ve Cumartesi günleri fena halde kalabalık olmaya devam ediyor. Çünkü Kızılay bir toplanma ve oradan dağılma merkezi.

Evladım Gizem bugünlerde Kızılay kalabalığında dolaşıp durma, patlama çatlama duyumları var diye uyarıp durunca, bundan etkilenip oralarda çok kalmıyorum. Kızımın uyarısını göz önünde tutuyorum. Evladım Gizem Gökşen'in üstüme çok düşer olmasınden büyük memnuniyet duyuyorum. Bir kezinde arkadaşının babası kalp krizinden vefat edince o akşam eve nasıl döndüğünü, nasıl telaşlandığını, benim dikkat etmem konusundaki uyarılarını, maaşının yarısını elime tutuşturup bunlarla ödemelirin yarısını yap deyişini ve o anlarda gözünden düşen iki damlacığı ve bana sarılışını hiçbir zaman unutmam.

Akşama yakın eve dönünce koltuğa çöküp, televizyonda bir belgeseli izlerken uyuya kalmak keyifliydi her zaman olduğu gibi.

Yakın gözlüğünü takmayınca yazıları okuyamıyorum. Saate baktım, 21.32 olarak okudum. Eyvah dedim, tüh dedim. Yağmur Zamanı başladı Yasemin Hanım bizleri göremeyince telaşlanmıştır. Gözlüğümü takıp saate yeniden bakınca 20.32 olduğunu görünce büyük mutluluk duydum.

İşte Yasemin Hanım, Şiir Zamanında Yağmur Zamanı tiryakiliği nedeniyle ben bunları size söyledim. Oluşturduğumuz dostluk ve insan sevgisi dolu sanat ortamında bunları bizlere sunduğun için bu Cumartesi günü de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir şarkıyı hak ettim demeden, Siz zaten hazırlamışınızdır.

Şiir Zamanı ailesine sevgi ve saygılarımla.Ramazan Topoğlu (Üye)
08/12/2018 22:38

İstek Parçası: İŞTE BENİM ZEKİ MÜREN - Zeki Müren

İyi akşamlar Yasemin kardeşim,

Öncelikle iyi yayınlar ve kolaylıklar diliyorum. Sonra da tüm dinleyenlere selamlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. 

"ATEŞİNLE BİVEFA" isimli şiirime teveccühü nedeniyle Dr. Gaye SOLMAZ hanımefendiye teşekkür ederken, geçirmekte olduğu grip için geçmiş olsun diyorum. 

Bu akşamki sesin, nefesin ve emeğin için teşekkür ediyorum kardeşim.

İyi akşamlar, selamlar...

 

DERTLER BANA KOŞAR HEP

 

Kasvetle gelip akşam, sürgülenince kapım 
Hüzünüm sevincimi fersah fersah aşar hep 
Senden sonradır ki ben sanki yanan çerağım 
Kalpten oluk oluk kan, gözümden yaş taşar hep 

Ko bu eski âşıkın orda burda sürünsün 
Ko gördüğü her güzel senmiş gibi görünsün 
Ben efkâra batayım, dağ dumana bürünsün 
Cismin başka kucakta, sevdan bende yaşar hep 

Ben gözüne hasretsem sen gözünü yumardın 
Gönlüme eziyetten bilmem ki ne umardın 
Sevdikçe kibirlendin, sevildikçe şımardın 
Sende neyi sevdim ben aklım buna şaşar hep 

Bilinmez gazâbınla ayrıldık da hiç yoktan 
Başka sevgililerle unuttun beni çoktan 
Kırk yılın başında bir murad istesem Hak'tan 
Sanki çağırmış gibi bana dertler koşar hep 

Sen gibi vefasıza harcettim baharım ben 
Şimdi bendi yıkılmış sularca çağlarım ben 
El bilmez iştîyâkım, içimden ağlarım ben 
Eksiltemem zerrece dert coştukça coşar hep

 

(Kartal / İstanbul - 1979)

 

Zekâi BUDAK

Zekai Budak (Üye)
08/12/2018 22:19

Ankara uykudayken satı gök

YASEMİN ABLA NAZİLLİ'DEN SELAM SEVGİLER. SATI GÖK  ANKARA UYKUDAYKEN ŞİİRİNİ FARKLI BULDUM. GÖNDERİYORUM. ŞARKI İSE BÜTÜN NAZİLLİ'YE OLSUN. SEVGİLERİMİZLE.

 

Ankara uykudayken

// "aklımdasın" dedi, aklından şüphe ettim.//


Ankara uykudayken
ay ışığında,

tek başına tahterevalliye binip
boş bir salıncağı sallamak gibiydi
seni sevmek...

katli vacip sevdamı katlederim bir gün
cezadan da muafım zaten
kimse duymaz
sen bile..
haketmişti derim
ağlamam.

 

//ölü gibi yaşayanlar, sağ salim ölür.//

saçak altı

 

Sibel Otamış (Üye)
08/12/2018 21:37

Yasemin balcımcım. Biricikcik'im.

Yasemin Ablacım, cım...
İstanbul'dan döndüm. EVdeyim. Sahiden evde babam ile olmak benim için büyük keyif. İkimiz de evi dağıttık ama huzurluyuz. EVimizin içinde Yasemin ablamın konuşmalarının yankılanması bize çok iyi geliyor.Neşe veriyor. Ben Nurten halamızın şiirini seçtim... Şarkımmmmmmmmmm sendennnnn.

Merhaba..............N.A

Merhaba dünüm
Bu günüm
Yarınım

 

Merhaba bütünüm
Yarım

 

Merhaba hoş geldiğim
Uğurlayanım
Karşılayanım. 
Merhaba
Canım.

 

Merhaba özlediğim
Doğan güneş
Yağan yağmur
Sabır taşım
Tükenişim
Merhaba…

 

01.01.2018
Nurten Altınok

 

 
 

 


Nurten Altinok | 08/12/2018 

1 Yorum | 5 okunma | 0 beğeni

ŞZ Beğen


 

 

Yorumlar

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Font Size...
 
Font Family...
 
Font Format...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Orhan Tiryakioğlu 08/12/2018 20:12

Bir şiirde hepsi anlatılabilir mi bir sevdanın? Gerçekten de epeyce kotarılmış bir toplam aşk ömrü. 
Ahenge verilen önem, kolayca görülebiliyor, ilginç sesteşler, özgür öbeklerin içlerine dağılsa da, rezonans veriyor. 
Nicesine, selamla. 
 

 

Radyo

Şuan Çalıyor:
Huseyin Turan - Ah le yar

Siz de Dinleyin:

Üye Menüsü

                

Son Yorumlar

Zekai Budak
Size Yamuk Yapanları Matematikçi Sanmayın
  günün seçkisini ve yazarını Şİİr zamani ...
(Zekai Budak tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
Piç
    günün seçkisine ve değerli kalemine       ...
(Ramazan  Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
* Nâaş *
günün seçkisine ve değerli kalemine       ...
(Ramazan  Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
SAPMALAR - 1. BÖLÜM
    günün seçkisine ve değerli kalemine       ...
(Ramazan  Boran tarafından)
Devamı
Ramazan Boran
BEŞ YAPRAKLI GONCAYIM
    günün seçkisine ve değerli kalemine       ...
(Ramazan  Boran tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
Yorum Yazmasanız Bile Beğendim Düğmesine Basmak Çok mu Zor
Ahmet şairim, alkışlıyorum yüreğinizi. ...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Gürsel İleri
_Aşk Nedir Bilir Misin_
Selamınız başımız gözümüz üstüne sn. tir...
(Gürsel  İleri tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
_Aşk Nedir Bilir Misin_
Çok doğru şeyleri söyler yürek, gerçekten de...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
BOŞ VER.......S.S
İmge araçları, düşleri korkutmadan sıralanm�...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
Merhaba..............N.A
Bir şiirde hepsi anlatılabilir mi bir sevdanın?...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
BEKLİYORUM SULTANIM
Şiirin ahenk, uyak, lirik yönleri oldukça güze...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
ATEŞİNLE BİVEFA
Kül olan bir yüreğin hece ölçüsündeki yanı...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
Ankara uykudayken
Hayatın içindeki çelişkileri, paradoksları ç...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
Orhan Tiryakioğlu
Azad et beni..
Mesele, kölenin özgür bırakılması, sevdanın...
(Orhan Tiryakioğlu tarafından)
Devamı
 

 

Gizem Gökşen Topoğlu (Üye)
08/12/2018 21:35

Selçuk Küpçük- Tebessüm Provaları

Merhaba değerli Yasemin.

Size ve sayı konuklarımıza Metsin'den selam ve saygılar gönderiyorum.Şafak T.hanımefendinin Yokluğunda Mirza şiirine ses olmanızı istirham eder kolaylıklar dilerim.

Huzurla ve esenlikle

Ramazan Boran (Üye)
08/12/2018 20:34

Yayında başarılar diliyorum Yasemin hanım

 HÜZÜN KOYDUN GÖZLERİME

                                 

Titrek bir pırıltı ile hüzün koydun gözlerime

Akmasın diye tuttuğum

Gözyaşlarımın coşkusudur

Dalgalanışıdır bu

Ve bu yüzümdeki gülümseyiş

Acı bir sitemdir

Sensizliğimdir

Giderken, hüzün bıraktın gözlerime

Bu dalıp dalıp gidişler

Yağmur bulutlarına el edişler

Ve bu çileler, kahredişler

Sensizliğimdendir

Kolay mı sanıyorsun

Sen

Sensizliği

Kolay mı sanıyorsun bunu

Getirirken o acı sonu

Hüzün doldurdun gözlerime ıslak ıslak

Bak

Alıp, giderken gözlerimden o güzel görüntünü

Paramparça ettin sol yanımda atan bütünü

Hüzün koydun gözlerime

Artık sana bakmıyor, seni göremiyorlar ya

Vah vah! Yazık bu kara gözlerime

Titrek bir ışıltı ile

Hüzün doldurdun

Hüzün koydun gözlerime sıcak sıcak

Ah! Gözlerime

Hüzün

Hüzün koydun…

                                           

Gürsel İLERİ

Gürsel İleri (Üye)
08/12/2018 20:07

Dönence-Barış Manço

Düzen adlı şiirimin bu akşam yorumlanması dileğimle.İyi yayınlar

Semih Bilgiç (Üye)
08/12/2018 20:03

CANAN YILDIZ KAVAKLI

iyi geceler iyi yayınlar dilerim canım arkadaşım.Bu akşam beğenilerinize Ayhan Akdeniz şiiri bıraktım.Tüm şiir zamanı ailesi dostlarımıza selam sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.Seni de özlemle öpüyorum canım arkadaşım.Seni çok seviyorum...

Nasılsın deme bana
Biraz eski bir gazete gibiyim 
Okunup buruşturulup bir kenara bırakılmış 
Biraz bir filizim 
Toprağa sarılmış köklerim bir damla suya muhtaç
Biraz yanık bir türküyüm 
Öyle arada aklıma yar düştükçe efkarlı zamanlarımda sazın teline dokunan
Biraz bir sebil'im 
Her yangında içimin ateşine su serperim 
Biraz bir gök gürültüsüyüm bazen
Dokundukça yalnızlık, gözlerim öfkeli bir yağmuru koyverir 
Biraz susmuşumdur 
Tüm cümlelere bir ihanet yüzünden kilit vurmuşumdur 
Biraz serseriyimdir arada
Beni gören sırtını döner çekinirler salaş hallerimden
Biraz derin bir uykuyumdur
Uyandığımda herşey unutulacak ve güzel olacak sanki
Dedim ya nasılsın deme bana
Yani senin anlıyacağın memleketim gibiyim
Bir yanım günlük güneşlik bir yanım afet bölgesi sanki

Ayhan 'ca Cümleler
Ayhan Akdeniz

Canan Yıldız Kavakli (Üye)
08/12/2018 18:25

Sen seç canım biriciğim

Merhaba canım Yaseminim gönlünce bir yayın dileklerimle selamlıyorum Siir zamanı ailemizi ve tüm dinleyenlerini Saygılar sunuyorum YÜREK YANGINI Şu fani dünya da gülmedi yüzüm Bir hoyrat elinde goncayken soldum Sönmedi, sönmüyor yürekte közüm Yana yana sanki bir volkan oldum * Yine mi kaderim, söyle yine mi Hor bakışlar hedef seçti sinemi Yıkıp viran etti , gönül hanemi Yana yana sanki bir volkan oldum * Yetim yavru gibi boynumu büktüm Tutmadı dizlerim yerlere çöktüm Gözyaşım yastığa hep gizli döktüm Yana yana sanki bir volkan oldum * Yolunu gözledim talih dönmedi Gam yükü omzumdan bir an inmedi İçte fırtınalar onsuz dinmedi Yana yana sanki bir volkan oldum * Kötünün değeri yoktu indimde ļ Kusur aradım hep, kendi kendimde Çöle döndüm susuz gönül bendimde Yana yana sanki bir volkan oldum * Boşa koydum dolmaz dolu almadı İyi gün dostlarım kapım çalmadı Sevim’de bir nebze sabır kalmadı Yana yana sanki bir volkan oldum Sevim GÜLER

Sevim Güler
08/12/2018 17:33

Ferdi baba olsun

Abla şiiri eşim seçti Tayyibe Atay şiri şarkımız ferdi babadan olsun buradayız ailecek

Söylenceler

 

a
 
bütün kurbağalar yalın ayak
patik örmesini bilmeyen annelerin bataklığında 
hem yüzdüler 
hem yürüdüler 
korku türküleri çığırdılar 
gece vakti
yarın açacak güneş üstüne...
 
b
 
köşesi belli olmayan çizgiler içinde
kantaşlarıyla
sek sek oynayan zamana
gülücükler yollayan çocuk
var mıdır yarın
söyle bana...
 
c
 
koşa koşa gittiğin gibi 
koşa koşa gel çocukluğum... 
seni 
içimde sevinç 
yarım asrın ardında bekliyorum... 
 
d
 
doğruluğunu kaybediyor doğrular
köşeleniyor dünya
eğri bir zamana kanat vuruyor kuşlar
dilimde başka bir dua
sevgilim
köşende yer ayır bana! ..
 
e
 
sabah sabah
minik gagalı
garip bir kuşun
tık sesine
dayanamadı
yıkıldı pencere...
 
gökyüzü girdi
evimin içine
bir daha....

 

olcay ceyhan (Üye)
08/12/2018 17:09

Sen seç Canım arkadaşım

Yaseminim güzel şiirler var sitede okudum seçtim buradayım

Fuzulidir Divanda Şimdi Tenim

 

 


ipin ucunu bıraktım...tut beni uçurum

güz yanığıdır bu...
pamuk tarlasında zenci içim
parmağımın ucunda,
dilimin dönmediği alt yazı
portede eksik nota
su huzursuz,dalga dev
yol dalgın,
hâk yeksan
yorgun sırtıma vurduğum 
eski püskü rüzgar
an çiseli
yerine oturuyor sektirilmiş taşlar

nasıl anlatsam bilmem...
soğuk kanlı duyguların ,
ihtilalidir bu
vazgeçer gibiyim artık,
ucu denize değen
mor panjurlu evden
ahşap sandaldan
çift renkli begonvil den 
bağını sakladığım saçtan
en parlak yıldızdan 
en uzun çöpten hatta 
adını şiir koyacağım kızdan

şey Tanrım
bismillah sız başladım ayrılığa
bağışla...
boynum eğik,omzum düşük
mecnun benim
çöl benim
fuzulidir divanda şimdi tenim
gönülsüz vazgeçiştir bu
eksik teşebbüs
hafifletici sebeplerime say
yarınım ölümlüymüş benim

suadiyekasımikibinonsekiz
Demir Mutlugil

 

Zehra Sevimli (Üye)
08/12/2018 17:06

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
SaDeCe SeNi SeVMeK _2
Şİİr zamani ailesi olarak günün seçkisine...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Sevim Yakıcı (Almila Kargülü)
UYAN ARTIK
Şİİr zamani ailesi olarak günün seçkisine...
(Sevim Yakıcı (Almila Kargülü) tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Başka Gölgeler
Teşekkürler ve sevgiler,turgay dost......
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
vahdet çil
Günah Kampana Çaldı
Şiir zamanı ailesine günün seçkisi için gön...
(vahdet çil tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
Bu Gün Aslında Lafta Kalan Dünya İnsan Hakları Günü
teşekkür ederim saygımla... ...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Bu Gün Aslında Lafta Kalan Dünya İnsan Hakları Günü
günün seçkisini ve değerli kalemini  &nb...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
PANTOLONUM NEREDE?
günün seçkisini ve değerli kalemini  &nb...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
BUGÜN DE BİTTİ.....
günün seçkisini ve değerli kalemini  &nb...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Başka Gölgeler
günün seçkisini ve değerli kalemini  &nb...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Günah Kampana Çaldı
günün seçkisini ve değerli kalemini  &nb...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Mesut Turgay Kılıçoğlu
Gölge ve kar..
günün seçkisini ve değerli kalemini  &nb...
(Mesut Turgay Kılıçoğlu tarafından)
Devamı
Kadir Yatağan
Git............O.O
Şair yüreği bir demirci körüğü. sevgileri...
(Kadir Yatağan tarafından)
Devamı
vahdet çil
Olmasam
Sayın kılıçoğlu,seçki için teşekkür ederi...
(vahdet çil tarafından)
Devamı
vahdet çil
Olmasam
Şiirimi haftanın seçkisine alan yönetim kadros...
(vahdet çil tarafından)
Devamı
Kadir Yatağan
Antik/acı
sözcüğün anlam dağarcığını zenginleşti...
(Kadir Yatağan tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Köy Öğretmeni Turgay (Açlık ve Kâbus)
Gerçeğin düş’e sızması gibi....ilginç old...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Gürsel İleri
Arkadaşım Yusuf
bu yorum 10.12.2018 tarihinde güncellenmişti...
(Gürsel İleri tarafından)
Devamı
Ramazan Efe
SAPMALAR -2. BÖLÜM
...
(Ramazan Efe tarafından)
Devamı
Ramazan Efe
M İ S K E T
...
(Ramazan Efe tarafından)
Devamı
Yasemin Demir
Fuzulidir Divanda Şimdi Tenim
güne yakışan bir çalışmaydı bir hafta boy...
(Yasemin Demir tarafından)
Devamı

Linkler