"İstanbul'u dinliyor gözleri kapalı". Başında eski alemlerin sarhoşluğu.. Fıstıkların arasından doğan ay ışığında Orhan Veli'yi sevgi ve özlemle anıyoruz. (14/11/2017 06:38) | Kurtuluş ve Kuruluş yıllarının önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü sonsuzlukta kalıcı kılmanın 79. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhu Şad Olsun. (09/11/2017 22:20) | ŞİİR ZAMANI DÖRT YAŞINDA ...NİCE DÖRT YILLARI ŞİİRLE DOLDURALIM,DOĞRU ZAMANDA,DOĞRU YERDE YANİ ŞİİRİN ZAMANINDA .... (19/10/2017 00:14) | Nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur!… -Neşet Ertaş (28/09/2017 16:16) | Şiir zamanı ailesi umudu besleyen, süsleyen kötü haberlerin olmadığı, bir güzel gün daha diler. (14/07/2017 15:17)


Duyuru

Tülin Şen Altınlı güzel yürekli meleğimiz unutmadık unutturmayacağız  [Devamı]

 İçimizden Bir Cevher Mesut Turgay Kılıçoğlu [Devamı]

Cahit Sıtkı ile Dante ve Ömrün Yarısı [Devamı]

Hoşgeldiniz

Özlü Sözler

  Hayatımda ilk kez birisi bana “Kendine çok dikkat et” dedi sadece. Anlamış onun kalbini taşıdığımı herhalde.
  Cemal Süreya

Çevrimiçi Üyeler

Yakın zamanda sitemizde 8 üye çevrimiçi oldu.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Radyo Istekleri

İstek parçası Orhan Gencebay'dan olabilir mi?

Yasemin kardeşim,

Zorunlu bir misafirlikten çok geç döndük maalesef.

Yayının sonu diye de sessizce izlemeyi tercih ettim ama radyo isteklerine şöyle bir göz atınca Dr. Gaye Solmaz hanımefendinin bir şiirimi istemiş olduğunu gördüm. Hem sevindim, hem de dinleyememiş olduğuma üzüldüm. Sağlık olsun.

Dr. Gaye Hanıma teşekkürler ediyorum.

Size de emeğiniz için teşekkür ediyorum.

İyi akşamlar...

Zekai Budak (Üye)
19/11/2017 00:52

Ankara Dikmen Teşekkürü

Bugün biraz rahatsızlığım nedeniyle istek yapamadım ama keyifle dinledim.
Minnettarız

 

[​IMG]

Gönül Tuna (Üye)
19/11/2017 00:46

Dinledik Yasemin Abla Teşekkürler

hareketli çiçekler ile ilgili görsel sonucu

Gülay Uysal (Üye)
19/11/2017 00:43

Çok Sagolun Yasemin hanım

[​IMG]

Mustafa Acar (Üye)
19/11/2017 00:41

Teşekkürlerimiz Dinleyenler Adına.

Değerli Yasemin Hanım,
Dinleyenlerimiz Yasemin Hanım yeni iyileşti fazla istek göndermek kaçııyoruz dediler. 


Teşekkürler için de aracı olmamı istirham ettiler.
Hakkınızdır. 

[​IMG]

[​IMG]
[​IMG]

hareketli çiçek duvar kağıtları ile ilgili görsel sonucu

Ramazan Topoğlu (Üye)
19/11/2017 00:38

teşekkürsüz olmaz sarım

Sarım canım yoruldun biliyorum çiçekler seni mutlu ediyor onuda biliyorum sen hep mutlu ol sona doğru açılan yarış atı gibi sonlarda şiirleri ne güzel okuyprsun bir bilsen teşekkürler sana binlerce yüzlerce kez 

 

İlgili resim

çiçek ile ilgili görsel sonucu

çiçek ile ilgili görsel sonucu

gaye solmaz (Üye)
19/11/2017 00:06

İYİ GECELER TEŞEKKÜRLER SARI PAAPATYAM

sen britanesin senden bir tane daha yok bu dünyada bu yüzden iyi bak varlığına seviyoruz seni hemde çok TEŞEKKÜRLER

 

çiçek ile ilgili görsel sonucu

Suna Atabinici (Üye)
19/11/2017 00:03

Teşekkürler

Yasemin hocam her zaman sağlık ve huzur kapınızdan eksilmesin teşekkürler şiirimi isteyen dostlarda var olsunlar sağ olsunlar iyi geceler

Fırat Avcı (Üye)
18/11/2017 23:57

Şiir İçin Neler Söylemişler:

Yasemin Hanım;
Yağmur Zamanı,

Bakalım şiir için neler söylenmiş:

Fransız film yönetmeni ve şair Jean Cocteau;

"Ne masayı anlatacağım diye masa sözcüğünü kullanacaksınız, ne kuşu anlatacağım diye kuş, ne de aşkı anlatacağım diye aşk kelimesini..."

 

Fransız Şair: Charles Baudelaire

"Şiirin ilkesi, insanın üstün bir güzelliği özlemesidir.Bu ilke bir coşkunlukta, bir ruh taşkınlığında kendini gösteriri.Bu coşkunluk aklın yoğurduğu hakikatin dışındadır."

 

Cemal Süreya
“Bence şiir ve aşk; bunların ikisi de gayrı-meşrudur. Meşru duruma gelince ikisi de biter. Mutluluğun şiiri yazılamaz. Masallarda bile sevgililer birleşince masallar biter. Şiir, temizler ve arıtır. Kendisi de biraz kirlidir. Son derece temiz duygularla şiir yazanlar bence bir temizlik işlemi yapıyorlardır o kadar. Şiir duygularla değil sözcüklerle yazılır.”

Ramazan Topoğlu (Üye)
18/11/2017 23:48

Günceler: Başıma Bir Çanta Yemeden İnsanları Mutlu Etmek...

Yasemin Hanım,
Yağmur Zamanı, 

Kendimi bazen hiç tanıyamıyorum, kiminde çocuk, kiminde somurtmayan kamu görevlisi, kiminde ölçülü romantık... En çok da romancı yapısıyla gözlemci. 

Bazen aynalara bakmıyorum. Hele hele dükkat camlarında kendimi izlemekten nefret ediyorum. 

Yaşama sevinci tam olduğunda cezbeden rasyonel görünümlü iyi insanlara bile selam veriyorum, hiç tanımadığım halde onlarla konuşuyorum. 

Bir gün başıma çanta yer miyim bilmem. 
Şimdiye dek böyle bir felakatle karşılaşmadım.

İki yanı yetişkin bol yapraklı ağaçlarla dolu Kuzgun sokakta arkadaşımın arabasını beklerim sabahları. O gelene dek, köşe başındaki hayvan hastanesinden bir Alman veteriner hanım kaldırımda köpekleri sabah gezintisi yaptırır. Bazen beş altı yaşındaki oğluyla gezdirir köpekleri, bizdekiler gibi etli butlu değil incecik dal gibi Orhan Veli tipinde saygın ber hanım. Sakın tuhaf gözle baktığımı sanmayın. İki gözünü kırparak her gün selam veriş, selamlaşırız. 

Köpekler sabah neşesi içinde duvar ve ağaç diplerinde daha önce küçük çişini yapmış önceki köpeklerin idrarlarını öyle bir kokluyorlar ki, sanki orada dünyanın en güzel parfümü serpilmiş gibi kokluyorlar. Vallaha ne yalan söyleyim benim de koklayasım geliyor. 

Sanra minyon tipli huzurlu yüzlü bir kadın kurt tipi köpeğiyle geçer. Durup benimle konuşurken köpeği asla yaramazlık etmez, uslu durur, etrafı koklar. "Ne kadar da beyefendi bu" deyince minyon tipli kadın mutlu olur, el sallayıp yürür gider. 

Hayvan hastanesinin hemen yanındaki pastaneye saçlarını at kuyruğu yapmış, biri genç biri normal yaşta iki hanım geçer. Yüzleri asla asık değildir. Pastaneden bir şeyler alıp neşeyle giderler. Bir gün sordum: "Abla kardeş mi, yoksa..? dedim. Aslında anne kız olduklarını biliyordu. Mutlu olsunlar diye öyle söyledim. Anne hemen söze girdi, mutlulukla, "anne-kız"dedi. Sizleri böyle hayata bağlı görmek arkadaş gibi, inanınız çok iyi sabah coşkusu veriyor insana" dedim. Ve artık onlarla her gün selamlaşırız. Gülümserler. Tabi ki ben de gülümserim. 

Ak saçlarını yana taramış bir akademisyen her gün ODTÜ'ye giden dolmuşlara biner. Elinde çantasıyla bir sigara yakarak yanımda bekler. "Siz o okulda öğretim görevlisi olmalısınız" diye sorunca bildiniz demişti. Bana "siz de adalet sarayında yargıç olmalısınız" diye tahmin yürütmüştü. Bilemediniz demiştim. Her gün selamlaşırız. 

Penceresi küçük apartmanların birinden, altı yedi yaşlarındaki oğullarıyla bir aile arabalarına doğru yürürler. Hiçbir sabah gerginliği yoktur yüzlerinde. Huzurlu mutlu insan. Bir sabah laf atıp söyledim bunları kendilerine. Çok sevindiler. Araba hareket ederken el salladılar, ben de el salladım. Her gün  selamlaşırız.

Bir de yanında yaşlı annesinin elinde bir köpeğin ipi, önde yürüyen kırmızı yanaklı bir hanımefendi geçer. Hiçbir sorunu yokmuş gibi mutlu bir insan. Onlar yanımdan geçerken üç beş rastlaşmadan sonra yaşlı kadın bana selam vermişti. Al yanaklı mutlu kadın da annesine eşlik etmişti. Al yanaklı hanımefendinin annesi kaldırım yukarı çıkarken kendisi arabasına biner, gözden kaybolurken  gülümseyerek ya da el sallayıp yeniden selam verir.  Artık ben onlara nasılsınız komşular diye selamlıyorum.

Beklediğim kaldırımda aşağı ve yukarıdan yalnız başına kadınlar, kızlar, beyler gelir geçer. Onlar gelirken ben başka yöne dönerim. İzleniyor, bakılıyor olmanın gerilimini yaşamasınlar diye yaparım bunları. 

Yüreyenler hizamdan geçinçe zıt tarafa dönerim ki, özellikle hanımlar kalçalarımı bakıyor hissine kapılmasınlar diye. Öyle gerilimli, nobran, aksi görüntülü insanların yüzüne bakmam. Başıma bela açmaak için de konuşmam onlarla. Durup dururken hanımsa  başıma çanta, erkekse kötü söz mü duyayım?

Bir kız biri erkek ikizlerden biri her sabah küçük kardeşlerine ilkokula bırakırlar.  Bu  yıl küçük kardeşlerinin boyu epey uzadı. Masum yüzlü bir erkek çocuğu. Yüzüne bakınca başka yere bakıyor utanıyor. 

Bir de yeni yürümeye başlayan Arda'yı anne ile babası her gün işe giderken kreşe bırakıyor olmalılar. Arda bazı günler isyan ediyor, arabaya binmek istemiyor. Tanışdım ya Arda'yı lafa tutuyorum. Çok sevimli bir çocuk. Çocukları sevilen anne babalar hep mutlu oluyor Yasemin Hanım. 

Fakat çocukları sevmemesine rağmen güzel bir annenin yanındaki çocuğa annesiyle bağlantı kurmak için "aman ne sevimli" diyenlerden olmadığımı, hanım ya da erkek durup dururken bir değer bulup konuştuklarımdan asla bir şey beklemediğimi herkesler bilmektedir. 

Çok şükür şimdiye kadar azar işitedim ve başıma bir çanta yemedim:)Gelen geçen kesilince ağaçların dallarına bakarım. Mutluluk verir. 
Serçeler saksağanlar eksik olmuyor bu ağaçlardan.

Ve arkadaşım Çankaya'daki evinden arabasıyla çıkar gelir. Benim görmem için  arabısına sağa doğru bir gerdan kırdırır, yörüngesine döner. Hep gülümseyerek karşılar.  

Herkese selam ve sevgilerimizi sunarız.
Bir şarkı istesek şimdi. 

Teşekkürler
en güzel hareketli çiçek resmi ile ilgili görsel sonucu

Ramazan Topoğlu (Üye)
18/11/2017 21:58

.

Merhaba Yasemin'cim, merhaba Şiirzamanı dostları.Tekrardan geçmiş olsun, şükür kavuşturana. Sen ve bizler Yağmur Zamanı'nda yine beraberiz. Sesini duymak  ne kadar güzel.Kolay gelsin ve sorunsuz güzel yayınlar diliyorum.

Nuray Çakmak (Üye)
18/11/2017 21:54

YİNE GELDİM GELEBİLDİM...

SESİNİZİN ULAŞTIĞI HER YERE ESENLİK SAĞLIK SIHHAT MUTLULUK; HASTALARA ŞİFA DERTLİLERE DEVA BORÇLULARA RABBİM EDAYI NASIP ETSİN İNŞALLAH... AYRICA; CEP HERKÜLÜMÜZ NAİM SÜLAYMANOĞLUNA RABBİMDEN RAHMET DİLİYORUM... 

Beni Beni

 

Yarım kalmış aklıma misafir olduğunda;

Gözlerin ah gözlerin küfelik eder beni…

Dertleştiğim kadehe son yudum dolduğunda;

Bir şarapcı cebinde metelik eder beni…

 

Yetimin yüzlerinde tebessümler sırıtır;

Paramparça yürekte nice neşter kırıtır;

Sabır denen dağları bir gözyaşım eritir;

Mutluluk peşrevinde son delik eder beni;

                                                                          

Hep seni arayacak gözlerimde tek kusur;

İnsanım lan insanım ne kaleyim ne de sur;

Başköşeye oturur uyku denen mendebur;

Hafta neymiş ay neymiş gündelik eder beni…     

 

Merhameti men ettim ayrılık sözlerine;

Kurban diye yatırır yokluğun dizlerine;

Gelsin diye bakarken ölümün gözlerine;

Şah damarda gezinen saf çelik eder beni…

 

Kör talihim kör işte çektiğimi bilirde;

Kırkta yılda bir olsun hatırına gelirde;

Çektiğimi seneler makamlara bölerde;

Hicaz, segah bir yana buselik eder beni…

 

“Yarım kalmış aklıma misafir olduğunda;

Gözlerin ah gözlerin küfelik eder beni…”

 

Ali ALTINLI – 12.11.2017

Saat: 22:54

Ali ALTINLI (Üye)
18/11/2017 21:48

Günceler: Başıma Bir Çanta Yemeden İnsanları Mutlu Etmek...

Yasemin Hanım,
Yağmur Zamanı, 

Kendimi bazen hiç tanıyamıyorum, kiminde çocuk, kiminde somurtmayan kamu görevlisi, kiminde ölçülü romantık... En çok da romancı yapısıyla gözlemci. 

Bazen aynalara bakmıyorum. Hele hele dükkat camlarında kendimi izlemekten nefret ediyorum. 

Yaşama sevinci tam olduğunda cezbeden rasyonel görünümlü iyi insanlara bile selam veriyorum, hiç tanımadığım halde onlarla konuşuyorum. 

Bir gün başıma çanta yer miyim bilmem. 
Şimdiye dek böyle bir felakatle karşılaşmadım.

İki yanı yetişkin bol yapraklı ağaçlarla dolu Kuzgun sokakta arkadaşımın arabasını beklerim sabahları. O gelene dek, köşe başındaki hayvan hastanesinden bir Alman veteriner hanım kaldırımda köpekleri sabah gezintisi yaptırır. Bazen beş altı yaşındaki oğluyla gezdirir köpekleri, bizdekiler gibi etli butlu değil incecik dal gibi Orhan Veli tipinde saygın ber hanım. Sakın tuhaf gözle baktığımı sanmayın. İki gözünü kırparak her gün selam veriş, selamlaşırız. 

Köpekler sabah neşesi içinde duvar ve ağaç diplerinde daha önce küçük çişini yapmış önceki köpeklerin idrarlarını öyle bir kokluyorlar ki, sanki orada dünyanın en güzel parfümü serpilmiş gibi kokluyorlar. Vallaha ne yalan söyleyim benim de koklayasım geliyor. 

Sanra minyon tipli huzurlu yüzlü bir kadın kurt tipi köpeğiyle geçer. Durup benimle konuşurken köpeği asla yaramazlık etmez, uslu durur, etrafı koklar. "Ne kadar da beyefendi bu" deyince minyon tipli kadın mutlu olur, el sallayıp yürür gider. 

Hayvan hastanesinin hemen yanındaki pastaneye saçlarını at kuyruğu yapmış, biri genç biri normal yaşta iki hanım geçer. Yüzleri asla asık değildir. Pastaneden bir şeyler alıp neşeyle giderler. Bir gün sordum: "Abla kardeş mi, yoksa..? dedim. Aslında anne kız olduklarını biliyordu. Mutlu olsunlar diye öyle söyledim. Anne hemen söze girdi, mutlulukla, "anne-kız"dedi. Sizleri böyle hayata bağlı görmek arkadaş gibi, inanınız çok iyi sabah coşkusu veriyor insana" dedim. Ve artık onlarla her gün selamlaşırız. Gülümserler. Tabi ki ben de gülümserim. 

Ak saçlarını yana taramış bir akademisyen her gün ODTÜ'ye giden dolmuşlara biner. Elinde çantasıyla bir sigara yakarak yanımda bekler. 


Ramazan Topoğlu (Üye)
18/11/2017 21:37

Günceler: Başıma Bir Çanta Yemeden İnsanları Mutlu Etmek...

Yasemin Hanım,
Yağmur Zamanı, 

Kendimi bazen hiç tanıyamıyorum, kiminde çocuk, kiminde somurtmayan kamu görevlisi, kiminde ölçülü romantık... En çok da romancı yapısıyla gözlemci. 

Bazen aynalara bakmıyorum. Hele hele dükkat camlarında kendimi izlemekten nefret ediyorum. 

Yaşama sevinci tam olduğunda cezbeden rasyonel görünümlü iyi insanlara bile selam veriyorum, hiç tanımadığım halde onlarla konuşuyorum. 

Bir gün başıma çanta yer miyim bilmem. 
Şimdiye dek böyle bir felakatle karşılaşmadım.

İki yanı yetişkin bol yapraklı ağaçlarla dolu Kuzgun sokakta arkadaşımın arabasını beklerim sabahları. O gelene dek, köşe başındaki hayvan hastanesinden bir Alman veteriner hanım kaldırımda köpekleri sabah gezintisi yaptırır. Bazen beş altı yaşındaki oğluyla gezdirir köpekleri, bizdekiler gibi etli butlu değil incecik dal gibi Orhan Veli tipinde saygın ber hanım. Sakın tuhaf gözle baktığımı sanmayın. İki gözünü kırparak her gün selam veriş, selamlaşırız. 

Köpekler sabah neşesi içinde duvar ve ağaç diplerinde daha önce küçük çişini yapmış önceki köpeklerin idrarlarını öyle bir kokluyorlar ki, sanki orada dünyanın en güzel parfümü serpilmiş gibi kokluyorlar. Vallaha ne yalan söyleyim benim de koklayasım geliyor. 

Sanra minyon tipli huzurlu yüzlü bir kadın kurt tipi köpeğiyle geçer. Durup benimle konuşurken köpeği asla yaramazlık etmez, uslu durur, etrafı koklar. "Ne kadar da beyefendi bu" deyince minyon tipli kadın mutlu olur, el sallayıp yürür gider. 

Hayvan hastanesinin hemen yanındaki pastaneye saçlarını at kuyruğu yapmış, biri genç biri normal yaşta iki hanım geçer. Yüzleri asla asık değildir. Pastaneden bir şeyler alıp neşeyle giderler. Bir gün sordum: "Abla kardeş mi, yoksa..? dedim. Aslında anne kız olduklarını biliyordu. Mutlu olsunlar diye öyle söyledim. Anne hemen söze girdi, mutlulukla, "anne-kız"dedi. Sizleri böyle hayata bağlı görmek arkadaş gibi, inanınız çok iyi sabah coşkusu veriyor insana" dedim. Ve artık onlarla her gün selamlaşırız. Gülümserler. Tabi ki ben de gülümserim. 

Ak saçlarını yana taramış bir akademisyen her gün ODTÜ'ye giden dolmuşlara biner. Elinde çantasıyla bir sigara yakarak yanımda bekler. 


Ramazan Topoğlu (Üye)
18/11/2017 21:37

Ne çıkarsa bahtıma

Aynı gün ve aynı saatte yayın yaptığımız için sizi kesintisiz dinleme imkanından maalesef mahrumum.Ama zaman zaman gelip dinleyeceğim.Güzellikler sizinle olsun.Şahsınızda Şiir Zamanı dinleyicilerine de saygı ve selamlarımı sunuyorum.

BilalBÜTÜN
18/11/2017 21:34

CANIM KIZKARDEŞİMMM.

Merhaba kızkardeşim,üstadem ben geldimmmm..Yayın başlayalı 50 dk. olmuş henüz,yetiştim valla.Yağmurda ıslanmaya geldim ben valla.

Kolya ve sorunsuz yayınlar diliyorum ..Tüm güzel yürekli dostlarıma da selam ve sevgilerimi yolluyorum..

Kızkardeşim,Mahir hocama ait şiire ses olmanı diliyorum.Çok teşekkürler ediyorum.Şarkı seçimini sana bırakıyorum.

Mesut Kayabas (Üye)
18/11/2017 21:25

İlknur Yıldırım Hanımın Göndermek istediği şiirleri

Yasemin Hanım,
İlknur Yıldırım hanım şiirini göndermede sorun yaşayınca buradan  gönderdik.
Teşekkürler

 

Bir mim oyunu başlattım;

Açtım ağzımı yumdum gözümü kocaman
Salladım sıkılmış yumruklarımı
Aşağıda kollarım çapraz
Ellerim gözlerimin üzerinde
Konuldu yüreğim üzerine

'Bekle' ...

(I)...
Anladıkları... Anlamadıkları
Akıl olmuş eşkıya
Kısa devrelere sayabildikleri

Bazen muzip bir söz çıkar ağızdan
Kırk hünerle onarmaya çalışır
Belki edepten mahrum
Hafızandan uzaklaşırsın
Sevdiğin acır dağlanmış diline
Sende ağlarsın
Sığdıramazsın esmer tenine
Kalp kiri
Beklenmedik tahammülü
Zorlar yaralı  kelebeği

Oysa solundaki yazgı
Bilmezleri sırtlanır hep mütevazı
İstemez nefes aldırmayı
Zamana rehinli
Sevdiğine kamçılı
Dokunmasa kırılganlığa
Yıllar eşlik edecek inadına
Bozuk saat misali  cümleye
Dizginlenmeden içindeki sancıya

Oysa hep boyunda asılıdır
İki ayrı mimoza gölgesi
Biçer narin bir yüzde ekini

(II)...

Görüyor musun kayıptı intiharı
İzlemen için düne ait olanı
Vurmalı imiş oysa dizlerinde dizelerin
Şimdi düşün düşünebilirsen
Derleyip toparlayabilirsen
Kendi yok
Beşikten mezara kadar
Hayat çalımlı bir bakıma
inadına arkada bir gözü bir kulağı
sorgular işte böyle

Değil mi ki
Asli olanları, sesli ç/ağlayanları
mavi bir düş
kirpikleri cemalinde eşkâli

Beriki sorarım
sevilmek ödünç müdür
yaaa sevmek yük müdür
cennetin göbeğine ters düşmüş
kaybetmeyi göze alamamış
bak bu olmasın kara bir büyü

(III)...

Güle güle giderken aynalar görmüyor mu?

Unutmadım kamburdu k/adın
toz duman etti susuz gövdeyi
yumdu avuçlarını uykuya iki gözüne
yanlış ya da bozuk
meydan okudu mümkünmüş gibi

Bir şiir diyorum canca'ağzım
virgülsüz noktasız lazım
elbet ortaya çıkacaktı
kırmızı bir düş atının üzerinden atlayacaktı

Ki saygı, sevgi bağlılığı
ağlaya ağlaya yoruşu
değil midir ki teşekkür edişi
kendi siparişi

Çok söz söylemek yerine
Çok dinlemek daha iyidir derim
ki tek bildiğim
mimozaların olmasın sonsuz sevdası
 

www.siirzamani.org yönetim sözcüsü (Üye)
18/11/2017 21:02

Hangi eseri gönderirsen kabülümdür

Sevgili Yasemin kardeşim, sorunsuz yayınlar. Tüm dinleyen, bizlerle olan dostlara selam olsun............

 

Aşka Dönüş

 

Dönebilmek o dönüşü olmıyan yollardan

Sürekli bir aldanış bir daha bir daha

Hiç bitmeyecek gecelerden bir sabaha

Çıkabilmek ve sevmek durmadan usanmadan

 

Konuşmak konuşmak gözlerle fısıltılarla

Duymak büyülü sıcaklığını beyaz ellerin

Her geçen dakika var olduğunu anlamak için

Yaşamak arzu dolu dudaklarda, şarkılarla

 

Unutmak ne varsa kötülükten yana

İnmek sevilen gözlerin derinliğine

Öyle mutlu, öyle sarhoş, alabildiğine

Bin yıl içmek o sulardan kana kana

 

Her gün ona koşmak dağlardan tepelerden

Her yerde, her zaman onsuz edememek

O en tatlı hayal, en büyük gerçek

Anlarsın taşan o günlerden gecelerden

 

Sonra bir gün o bütün karanlıkları yırtasın gelir

Başını alıp gidesin gelir uzak denizlere

Artık her şey boş ve yalan sevdin ya bir kere

Her yerinden bir buğu halinde o yükselir

 

Sen yoksun artık anla yeryüzünde bir o var

Onun elleri var, gözleri, dudakları

Anlarsın tenin beslediği zaman toprakları

Ve hala seversin zaman bitinceye kadar

 

Yeniden var oluştur ya da bir başka türlü oluştur bu

Nice aldanmalardan sonra bir aşka dönüştür bu.

 

Ümit Yaşar Oğuzcan

Gültekin Şahin (Üye)
18/11/2017 20:57

Aşık Mahzuni Şerif - İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım

DİYECEK VAR MI?

Ölüler konuşmaz çok şey anlatır
Bu dünyada ölmem diyecek var mı?
Cenneti görseler aklı oynatır
Bu dünyada ölmem diyecek var mı?

Güvenme gençliğe bir gün yaşlanır
Ak düşer saçlara gözler puslanır 
Haramı beğenme şeytan hoşlanır
Bu dünyada ölmem diyecek var mı?

Bükülmüş belin kim tutar elinden
Bacakların titrer poyraz yelinden
Hayır, mı beklersin oğlan gelinden
Bu dünyada ölmem diyecek var mı?

Malın mülkün fayda etmez ki orda
Günahkâr yanacak cehennem korda
Arasat dağından kalırsın zorda
Bu dünyada ölmem diyecek var mı?

Zahiri’m de der ki gelen gidecek
Ömür dediğin de bir gün bitecek
Kıyamet kopacak düdük ötecek
Bu dünyada ölmem diyecek var mı?

Tahir GÖRENLİ.08.11.2017

Tahir GÖRENLİ (Üye)
18/11/2017 19:59

Koncalılar dan selamlar Yasemin abla

Sağlık şifa temenni ederiz. Bize hangi şarkı türkü dinletirsen dinlet, yeter ki iyi olun.

ŞAŞAN BEN İDİM

 

 

 
Tacını, tahtını uğruna senin
Bırakıp peşine düşen ben idim
İçerden vefalı çağrına senin
Koşup, engelleri aşan ben idim
 
 
Ebrehe filleri yürürken çölde
Közlerden balığa dönüşen gölde
Şirk ile kaynayan o malum ilde
Nefretle kaynayıp coşan ben idim
 
 
Kumlara karıştı Mecnun'un teri
Yazık Kerbela'da gördük beteri
Evlad-ı Resul'e, düşman, müfteri
Önünde, kabından taşan ben idim
 
 
Yorulmuş bedenle, kalpte sızıyla
Bir nesil vuruştu oğlu, kızıyla 
Kuru ekmeğiyle nemli tuzuyla
Hız alıp tarihe koşan ben idim
 
 
Ahmağın ağzında söz ıslanmazken
Verilen öğütle hiç uslanmazken
Rahman'ın adını içten anmazken
Tavrını övene şaşan ben idim
 
 
NİLÜFER SARP

Hasan Vardar (Üye)
18/11/2017 19:58

Radyo


Siz de Dinleyin:

Son Yorumlar

vedat dündar
Örtüşük 2
Tehlikeli bir ölçü derim ben böyle haddinin ö...
(vedat dündar tarafından)
Devamı
vedat dündar
Ercüment Behzat LAV
Önce,  sana ne be kardeşim ercüment behzat...
(vedat dündar tarafından)
Devamı
Hasan Büyükkara
Haktan Ötesi Var Mı
Zede veya zeden ? eğer kazazedeyi işaret ediyors...
(Hasan Büyükkara tarafından)
Devamı
Hasan Büyükkara
ÖNEMLİ
Türkü tadında. güzeldi ...
(Hasan Büyükkara tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Kesitler 1
Hani içimi yaysam dışıma,çerçici dükkanı.....
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Kesitler 1
Hüznüme dokunan şeyler var hayatta...hangisini ...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
Tayyibe Atay
Damlacık 2
Aferin beni alıp giden kuşa..:)istediğim yerde ...
(Tayyibe Atay tarafından)
Devamı
İlknur Yıldırım
Bu Hangi Kategoriye Giriyor?
teşekkür ederim değerli   ramazan topo...
(İlknur Yıldırım tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
GİDİP DE DÖNMEYENE
Şiir zamanı ailesi olarak güne seçilen bu m...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
sedir ağacı
Şiir zamanı ailesi olarak güne seçilen bu m...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
Düz ensiz
Şiir zamanı ailesi olarak güne seçilen bu m...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
Bu Hangi Kategoriye Giriyor?
Şiir zamanı ailesi olarak güne seçilen bu m...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ramazan Topoğlu
ÖNEMLİ
Şiir zamanı ailesi olarak güne seçilen bu m...
(Ramazan Topoğlu tarafından)
Devamı
Ahmet Zeytinci
TÜRK DOĞAN TÜRK ÖLECEK
ne mutlu müslümanlık ve türklük bilinci içi...
(Ahmet Zeytinci tarafından)
Devamı
Hasan Büyükkara
Kesitler 1
Kıpkısa , küçürek , minimal bir öykü diyeme...
(Hasan Büyükkara tarafından)
Devamı
Ali ALTINLI
YİNE DE SEN BİLİRSİN
TeŞekkÜrler...Şİİrlerle kaliniz......
(Ali ALTINLI tarafından)
Devamı
Ali ALTINLI
YİNE DE SEN BİLİRSİN
TeŞekkÜrler...Şİİrlerle kaliniz......
(Ali ALTINLI tarafından)
Devamı
Ali ALTINLI
YİNE DE SEN BİLİRSİN
TeŞekkÜrler...Şİİrlerle kaliniz......
(Ali ALTINLI tarafından)
Devamı
Tahir GÖRENLİ
SİZDE DİNLEYİN
Çok teşekkür eder saygılar sunarım filiz han...
(Tahir GÖRENLİ tarafından)
Devamı
Filiz Kalkışım Çolak
NEFSİM
muhteşem bir hasbihaldi , insana ders veren nite...
(Filiz Kalkışım Çolak tarafından)
Devamı

Linkler